kablosuz şarj cihazı

Kablosuz şarj cihazları bir türlü gerçek anlamda kablosuz hale gelemiyor. Kablosuz şarj destekli cihazların belirli bir platform üzerinde durması ve belirli bir noktaya temas etmesi gerekiyor. Dolayısıyla örneğin telefonu belirli bir yerde tutmak zorunda kalmakla kablolu şekilde şarja takmak arasında pek bir fark olmuyor. Hatta kablolu şarj sırasında telefonu kullanmak mümkün olurken kablosuz şarjda bunu yapamıyoruz. Warp Solution isimli firma tarafından geliştirilen  kablosuz şarj cihazı sayesinde ise cihazları belirli bir mesafeden şarj etmek mümkün hale geliyor.

Bu kablosuz şarj cihazı diğerinden çok farklı

Warp Solution tarafından geliştirlen kablosuz şarj cihazı, radyo frekanslarını kullanarak uzun mesafeden elektrik transferi yapabiliyor. Uzun mesafe derken yaklaşık 1.8 metre mesafeden bahsediyoruz. Ancak mevcut kablosuz şarj cihazlarının cihazla temas etmeye gerek duyduğunu göz önünde bulundurursak bu mesafe gayet yeterli. Menzilinde olan cihazları devamlı olarak şarj etmeye devam eden teknoloji aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor. Böylece cihazlarınızın şarjı devamlı olarak maksimum seviyede oluyor. Cihazın şarj hızının mevcut Qi kablosuz şarj cihazlarıyla aynı olduğu söyleniyor. Gelecekte ise şarj hızının artırılacağı ve kablosuz hızlı şarjın mümkün olacağı ifade ediliyor.

Gerçek kablosuz şarj teknolojisinin gelişmesiyle birlikte prizlere ihtiyaç duyulmayan ve tüm cihazların kablosuz olarak iletilen elektrikli çalışabileceği bir gelecek bizleri bekliyor. Ancak bu hayalin ne zaman gerçeğe dönüşeceği henüz bilinmiyor. Warp Solution’ın geliştirdiği kablosuz şarj cihazının son kullanıcıya ne zaman ulaşabileceği de bilinmezliğini koruyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz