2019 yılının en çok satan telefonları

2019 yılı mobil cihazlar için başarılı bir yıl oldu. Teknoloji firmaları birbiri ardına başarılı telefon modelleri piyasaya sürdü. Samsung’un katlanabilir telefonunu satışa sunmasıyla yeni bir dönemin başlangıcı olan yıl, rekabet anlamında da oldukça çetin geçti. Yapılan açıklamayla 2019 yılının en çok satan telefonları gün yüzüne çıktı.

iPhone XR ilk tanıtıldığında birçok kişi bu telefonun başarılı olmayacağı görüşünü savundu. Giriş seviyesinde bir iPhone modeli olarak lanse edilen telefonun Apple’ın başarısız çıkış yapan cihazı iPhone 5C ile benzer kaderi paylaşacağı iddia ediliyordu. Ancak görünüşe bakılırsa iPhone XR tüm önyargıları yıkarak önemli bir başarıya imza atmış durumda. 2019 yılı içerisinde 46.3 milyon ünite iPhone XR sevkiyatı yapıldığı belirtiliyor. Bu da iPhone XR’ı 2019 yılının en çok satan akıllı telefonları arasında birinci sıraya taşıyor. iPhone XR’ın başarısındaki esas dikkat çeken nokta ise aslında cihazın 2018 yılında piyasaya sürülmüş olması. Cihazın satışa sunulduktan bir yıl sonrasında piyasayı domine etmesi gerçekten kayda değer bir başarı.

İlginizi Çekebilir:  "Apple, iPhone'lar İçin Uydu Fırlatmak İstiyor!"

Listenin ikinci sırasında iPhone XR’ın yeni versiyonu olarak kabul edilen iPhone 11 bulunuyor. iPhone 11’in toplam sevkiyatının 37.3 milyon seviyesinde olduğu belirtiliyor. iPhone 11’i sırasıyla Samsung Galaxy A10, Galaxy A50 ve Galaxy A20 takip ediyor.

Telefon fiyatlarının yükselmesiyle birlikte giriş ve orta segmentteki telefonların satış rakamları da artıyor. Fiyat/performans konusunda başarılı cihazların sayısı yükseldikçe kullanıcılar da binlerce dolar ödemek yerine bu cihazlardan birini satın almayı tercih ediyor. Bu nedenle Samsung’un ve Apple’ın üst seviye telefonları listelerin ancak son sıralarında kendisine yer bulabiliyor. Gelecek yıllarda yine uygun fiyata yüksek performans sunan telefonları üst sıralarda göreceğimizi söyleyebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz