iPhone XI’in piyasaya sürülmesine aylar kaldı ancak şimdiden herkesin gözü 2020’de piyasaya sürülecek olan iPhone modelinde. Belki de bunun en büyük sebebi bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone’un devrimsel yenilikler getirmesinin beklenmemesi. Bu yıl iPhone XI’e benzer tasarımda bir iPhone’un piyasaya sürülmesi ve dış görünüş olarak en büyük yeniliğin yeni üçlü kamera tasarımı olacağı söyleniyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun tahminlerine göre ise 2020 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone’da çok daha önemli yenilikler görebiliriz.

iPhone, 5G’ye geçiş yapmaya hazırlanıyor

Daha önce 2020 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone modeliyle ilgili bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. Buna göre 2020 yılında şimdi olduğu gibi yine 3 farklı iPhone modeliyle karşılaşacağız. İddialara bakılırsa 5.4 inç ve 6.7 inçlik OLED ekranlı iki amiral gemisi model karşımıza çıkacak. Bu modellerin yanında yanında 6.1 inçlik OLED ekranlı, düşük fiyatlı bir model piyasaya sürülecek. Böylece Apple’ın LCD ekranı iPhone serisinde tamamen terk edeceği öne sürülüyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre 5.4 ve 6.7 inçlik üst seviye modellerde 5G bağlantının desteklenmesi bekleniyor. Düşük seviyedeki 6.1 inçlik modelin ise LTE, yani 4G bağlantı teknolojisiyle karşımıza çıkacağı ifade ediliyor. 5G modem tedariği için Apple’ın yine Qualcomm’un kapısını çalacağı öne sürülürken Broadcom ve Win-Semi firmalarından da bu konuda destek alınacağı söyleniyor.

Kuo’nun iddiasına göre 2021 yılına gelindiğinde tüm iPhone’lar 5G teknolojisini destekliyor olacak. 2022 ile 2023 senelerinde ise Apple’ın kendi 5G modemlerini hazırlamış olacağı dile getiriliyor. Böylece Apple’ın Qualcomm’a daha az ihtiyaç duyar hale geleceği ileri sürülüyor.

2020 yılında piyasaya sürülecek iPhone’lar için söylenenler şimdilik bu şekilde. Daha önümüzde koca bir yıl var ve cihazlarla ilgili yeni bilgilerin önümüzdeki aylarda yavaş yavaş geleceğini söyleyebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz