Yamaha denildiğinde akla gelen ilk ürünün elektrikli bisiklet olmadığı bir gerçek. Daha çok enstrümanlar ve motosikletler alanında tanınan Yamaha, aslında 1993 yılından bu yana elektrikli bisikletler üretiyor. Şirketin yeni tanıttığı elektrikli bisiklet Yamaha Civante ise yüksek hızlı bir elektrikli bisiklet arayanlara hitap ediyor.

Yamaha daha önce Amerika pazarında 32 kilometre hıza ulaşabilen Class 1 elektrikli bisiklet modellerini piyasaya sürmüştü. Genel kitleye hitap eden bu bisikletler trafikte rahatlıkla kullanılabiliyor ve güvenli bir yolculuk deneyimi sunuyordu. Class 3 olarak sınıflandırılan ve 45 kilometre Yamaha Civante ise biraz daha yüksek hız isteyenleri hedef alıyor.

yamaha civante

Hız odaklı hafif bir tasarıma sahip olan bisiklet, üzerinde bulundurduğu batarya ve güçlü motora rağmen yalnızca 19 kilogram ağırlığında. Bisiklette Yamaha’nın 500W PWSeries SE Motoru yer alıyor ve bu motor 70 nm tork üretebiliyor. 4 farklı modu bulunan bisiklet ekonomik modda yüzde 50 oranında güç desteği sunuyor. En üst seviye modda ise yüzde 280 destek sunuluyor. 500 Watt-saat bataryanın yer aldığı bisikleti ortalama kiloda biri kullandığında en üst seviye modlarda 50-100 kilometre arasında menzil vadediliyor. Tabii batarya tamamen bittiğinde her elektrikli bisiklet gibi Yamaha Civante de normal bir bisiklet olarak kullanılabiliyor. Hızlı şarj özellikli bataryanın yalnızca 1 saatte yüzde 80’e kadar şarj olabildiğini de belirtelim.

Bisikletin gidon kısmında LCD ekran yer alıyor ve bu ekran bluetooth aracılığıyla telefonla bağlantılı olarak çalışabiliyor. Shimano marka 10 vitesin kullanıldığı bisikletin ön ve arka tekerlerinde hidrolik frenlere yer veriliyor.

Yamaha Civante yüksek bir fiyat etiketiyle geliyor

Sadece beyaz renkte üretilen bisiklete sahip olabilmek için 3.399 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Yamaha Civante’nin birkaç ay içerisinde Amerika’da satışa sunulacağı belirtiliyor. Bisikletin diğer ülkelerde ve ülkemizde satışa sürülüp sürülmeyeceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Amerika çıkışının gerçekleşmesinin ardından diğer pazarlardaki satışlarla ilgili de bilgi verilmesi bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz