predator helios 700

Acer internet üzerinden gerçekleştirdiği konferansta Predator Helios 700, Predator Helios 300, Predator Triton 300 ve Nitro 7 modellerinin yenilenmiş versiyonlarını tanıttı. Yüksek performans arayanları hedefleyen seri, oyunculara farklı segmentte dizüstü bilgisayar seçenekleri sunuyor.

Dizüstü bilgisayar serileri şimdi en yeni 10. nesil Intel işlemcilerle masaüstü bilgisayar düzeyinde performansı vadediyor. NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER veya RTX 2070 SUPER GPU’lar, yüksek yenileme hızına sahip ekranlar, üst düzey grafikler vadeden AAA oyunlarda net görüntüler için ihtiyaç duyduğu performansı sunuyor.Acer en yüksek performansı uygun sıcaklıklarda sunmak için bu dizüstü bilgisayarlara gelişmiş termal tasarımlar, yeni soğutma teknolojileri ve ek ısı boruları eklemiş durumda. Bu sayede yüksek performans gerektiren anlarda bile bilgisayarın ısısı tehlikeli boyutlara ulaşmıyor.

predator 700

Predator Helios 700: Masaüstü bilgisayar gücünde dizüstü bilgisayar

Kayar HyperDrift klavyeye sahip Predator Helios 700, hız aşırtılabilir 10. Nesil Intel Core i9-10980HK veya i7-10875H işlemciler ve NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER veya RTX 2070 SUPER GPU’larla geliyor.

Cihazın termal özellikleri ise Intel Core i9 işlemcili modelde sunulan Predator PowerGem adlı yeni bir termal çözümle önemli ölçüde geliştirilmiş durumda. Bakıra kıyasla ısıyı dikey olarak çok daha iyi ileten PowerGem adlı özel malzeme, cihazın ısıyı daha verimli dağıtmasını sağlıyor. Tüm modellerde ayrıca üç adet bakır ısı borusu, Acer CoolBoost Teknolojisi, buhar bölmesi ve Acer’ın özel olarak ürettiği iki adet 4. Nesil AeroBlade 3D fan bulunuyor.

Diğer yüksek performanslı yenilikler arasında 2933 Hz bellek (maksimum 64 GB), ek bir Thunderbolt 3 girişi (toplam iki adet) ve hızın önemli olduğu uygulamalara öncelik tanıyan en yeni Killer DoubleShot Pro (Wi-Fi 6 AX1650i kablosuz ve E3100G Ethernet) yer alıyor.

Her tuşta ayrı RGB aydınlatmaya ve anti-ghosting özelliğine sahip klavyenin WASD tuşlarına MagTek mekanik anahtarlar eklendi. Yeni bir yarış tuşu seti ise hassas kontrol imkanı sağlıyor. Yarış oyunları için tasarlanan bu tuşlar sahip oldukları 1,5 mm kavis sayesinde oyuncuların daha hassas hareket edebilmesine olanak veriyor. Oyuncular dilediklerinde klavyedeki WASD tuşlarını çıkarıp yerine birlikte gelen MagForce tuşlarını ve yarış tuşlarını yerleştirerek kendileri için en ideal çözümü seçebiliyor. Tuşları değiştirdikten sonra Predator Sense uygulamasından veya P3 kısayol tuşuna basarak aydınlatmayı ve çalışma noktası düzeyini ayarlamak da mümkün.

helios 300

Predator Helios 300: Güç ve gelişmiş özellikler bir arada

Acer’ın popüler Helios 300 modeli, oyuncu dizüstü bilgisayarlarının fiyat performans dengesinde çıtayı yukarı taşıyor. En yeni 10. Nesil Intel Core H serisi işlemciler, Max-Q Tasarımlı hız aşırtılabilir NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU ve 3 ms tepki süresine sahip 240 Hz 15,6 inç FHD IPS ekranla donatılan Helios 300, Helios 700’e göre daha uygun fiyata yüksek performans ve kapsamlı özellikler sunmaya devam ediyor.32 GB’a kadar 2933 MHz DDR4 bellek, RAID 0 yapılandırmasıyla çalışan iki adet PCIe NVMe SSD ve 2 TB’a kadar sabit sürücü gibi özellikler de AAA oyunlar ve filmler için gereken hız ve depolama alanını sunuyor.

Genel performansı ve oyun deneyimini daha da ileriye taşıyan DTS:X Ultra Audio özelliği 360 derece çevresel ses etkisiyle multimedya içeriklerde gerçekçi bir atmosfer meydana getiriyor. Kulaklık kullanırken sesleri uzaklığına göre olması gerektiği gibi yansıtarak benzersiz bir denetim sunan bu özellik, farklı oyun türlerine (strateji, RPG veya FPS) göre hazırlanan özel ses modları içeriyor.

İlginizi Çekebilir:  Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Acer’ın özel tasarım soğutma teknolojisi bilgisayarın uygun sıcaklıkta çalışmasını sağlıyor. Gürültüyü azaltan ve hava akışını artıran bir adet yeni tasarım 4. Nesil AeroBlade 3D fan ile birlikte toplam iki adet fan içeren cihaz, Acer CoolBoost teknolojisiyle fanları manuel olarak ayarlama olanağı vererek kritik bölgelerin sürekli soğutulmasını sağlıyor. Stratejik noktalara yerleştirilen delikler ise hava giriş çıkışı sağlıyor.

triton 300

Predator Triton 300: Hem oyuncular hem de içerik üreticiler için ideal

Acer’ın güçlü ve ince oyuncu dizüstü bilgisayarı Predator Triton 300; 10. Nesil Intel Core H serisi işlemci, Max-Q Tasarımlı NVIDIA GeForce RTX 2070 modeline kadar GPU seçenekleri ve 240 Hz yenileme hızına sahip ekranla yenilendi. 15,6 inç FHD IPS ekran; 3 ms tepki süresi, 300 nit parlaklık ve %100 sRGB renk alanıyla hem oyun hem de içerik üretimi için ideal. Üç adede kadar M.2 SSD (bir adet PCIe, iki adet kombo) desteği sunan ürün, oyunculara aradıkları yüksek veri aktarım hızını ve geniş depolama alanını sağlıyor.

nitro 7

Nitro 7: Taşınabilirliğe önem verenlere özel

Acer’ın yenilenen Nitro 7 modeli taşınabilirliğe önem veren oyunculara farklı bir seçenek sunuyor. Yalnızca 19,9 mm inceliğinde ve 2,5 kg ağırlığındaki bu cihaz 10. Nesil Intel Core H serisi işlemcilere ve GeForce RTX™ 2060 GPU’ya yer verebiliyor. Yüksek hızlı M.2 SSD’ler için üç adede kadar yuvaya, RAID 0 yapılandırmasıyla 1 TB depolama alanına, 32 GB’a kadar DDR4 2933 belleğe, Killer™ Ethernet E2600 ve Intel Wi-Fi 6 bağlantı seçeneklerine kadar uzanan özellikler sayesinde oyun yükleme ve tepki süreleri epey hızlanıyor.

Fiyatlar ve çıkış tarihleri

Predator Helios 700 oyuncu dizüstü bilgisayarı; ekim ayında Kuzey Amerika’da 2.399,99 dolar; eylül ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.699 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak

Predator Helios 300 oyuncu dizüstü bilgisayarı; temmuz ayında Kuzey Amerika’da 1.199,99 dolar; EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Triton 300 oyuncu dizüstü bilgisayarı, eylül ayında Kuzey Amerika’da 1.299,99 dolar ve Temmuz ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.399 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Nitro 7 oyuncu dizüstü bilgisayarı, ekim ayında Kuzey Amerika’da 999,99 dolar ve temmuz ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Detaylar için Acer’ın resmi sitesine göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz