Mara Phones

Akıllı telefon dendiğinde akla ilk önce Asya ülkeleri geliyor. Samsung, Huawei, Xiaomi, OPPO ve OnePlus gibi firmalar birbiri ardına başarılı telefonlar üretiyor. Ayrıca Apple gibi Amerika menşeili şirketler de üretimlerini Çin’de gerçekleştiriyor. Ne telefon firmasına ne de telefon üretimi yapılan tesisleriyle bildiğimiz Afrika, akıllı telefon pazarına sıkı bir giriş yapıyor. Ruanda’da faaliyete geçen “Mara Phones” isimli akıllı telefon şirketi, uygun fiyatlarla akıllı telefonlar piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ruanda ülkesinde kurulan yüksek teknolojili üretim merkezlerinde üretilecek olan telefonların uygun fiyatla gelişmiş teknolojileri birleştireceği ifade ediliyor. Mara X ve Mara Z isimli telefonlarını geliştiren şirketin telefonları, Android One platformunu kullanıyor. Bilindiği üzere gelişmekte olan ülkelerde piyasaya sürülen telefonlarda kullanılan Android One platformu sayesinde en güncel Android sürümlerine hızlıca kavuşulabiliyor.

Mara Phones, akıllı telefon dünyasında yeni bir oyuncu

Mara Group CEO’su Ashish Thakkar, “Kurduğumuz fabrika Afrika’da bir ilk. Tam anlamıyla telefon üretimi yapan ilk şirketiz. Telefonun ana kartından yardımcı kartlarına kadar tüm üretimi gerçekleştiriyoruz. Telefon başına 1.000’den fazla parça kullanılıyor.” sözleriyle yaptıkları girişimin önemini vurguluyor. Telefon üretimi yapmalarının Afrika için çok önemli bir adım olduğuna değinen Thakkar, Mara Phones şirketinin gelecekte adından daha çok söz ettirmek istediğini dile getiriyor.

Mara X isimli telefon 130 dolar, Mara Z isimli cihaz ise 190 dolar fiyat etiketine sahip. Özellikleri de bir hayli iddialı olan telefonlara buradan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz