age of empires 4

Gerçek zamanlı strateji tutkunlarının favori oyunlarından biri olan ve yıllar önce piyasaya sürülmüş olan Age of Empires 2 ile efsane haline gelen Age of Empires’ın yeni sürümü olan Age of Empires 4 için geri sayım başladı. Uzun zamandır sessizliğini koruyan seriyle ilgili olarak resmi ağızlardan yapılan açıklama, serinin severlerini mutlu etti.

Age of Empires 4 ile ilgili bilgilere yakında ulaşabileceğiz

İlk olarak 2017 yılında tanıtılan AoE 4 hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Tanıtımından sonra hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen oyunun neler sunacağı merak ediliyor. Yaklaşık 2 yıldır beklenen oyun hakkında bilgi verilmemesi oyuncuları meraklandırmaya başlamıştı. Hatta birçok oyuncu oyunun iptal edileceği düşüncesine kapıldı. Microsoft cephesinden gelen açıklamayla birlikte merak edilenler açığa kavuşmuş oldu. Microsoft Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer, yaptığı açıklamayla oyunun geliştirilme sürecinin devam ettiğini ve iyi bir yol kat ettiklerini ifade etti. Oyun hakkında önümüzdeki dönemlerde daha fazla bilginin açıklanacağına değinen Spencer, oyuncuların biraz daha sabretmesini istedi. E3 2019 fuarında gözlerimizin aradığı Age of Empires 4 ile ilgili bilgileri önümüzdeki aylarda alacağız gibi görünüyor.

Age of Empires 4’ü beklerken bizleri en çok heyecanlandıran bir diğer duyuru ise Age of Empires 2: Definitive Edition oldu. Sonbahar aylarında piyasaya sürülecek bu oyunda Age of Empires 2’nin grafikleri ve seslerinin tamamen elden geçirildiği belirtiliyor. Ayrıca oyunun 4K çözünürlük desteği sunacağı da açıklananlar arasında. Age of Empires 2: Definitive Edition’un beta sürecine kayıt yaptırmak isterseniz buradan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz