Ruh Halinize Göre Çay Demleyen Akıllı Çay Makinesi

Çay demlemenin en teknolojik hali.

Çay yapmak kimileri için birkaç kaşık çaya kaynar suyu boca etmekten ibaret olsa da bazıları çay konusunda oldukça hassas davranıyor. Çay suyunun sıcaklık derecesi, demlenme süresi ve diğer birçok etmen, iyi bir çayın ana özelliklerini oluşturuyor. Gelişen teknoloji, çayın demlenme sürecindeki her noktanın en iyi şekilde yapılabilmesini sağlayarak “mükemmel” çayı arayanları mutlu ediyor. Teplo 2.0 adı verilen bu akıllı çay makinesi, çay konusunu çok ciddiye alanları hedef alıyor.

Teplo 2.0, adından da anlaşılacağı üzere daha önce piyasaya sürülen ve epey beğenilen orijinal Teplo’nun devamı olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın özellikleri ise bilim kurgu filmlerinde görülse “bu kadar da olmaz” denilecek türden.

Bu akıllı çay makinesi, üzerindeki sensörler sayesinde çevresinde olan biten çoğu şeyle ilgili bilgi toplayabiliyor. Ortamdaki ışık, nem, sıcaklık ve sesler, Teplo 2.0’ın hassas sensörleri tarafından algılanıyor ve bu bilgiler çayın yapım sürecini doğrudan etkiliyor.

Dokunun ve ruh halinize uyan çayı için!

Esas sihir ise cihazın üzerinde yer alan parmak izi okuyucuda saklı. Bu parmak izi okuyucu sayesinde cihaz çevreden topladığı bilgilerin üzerine bir de kullanıcı bilgisini ekliyor. Parmak izi sensörüyle kalp ritmi ve vücut sıcaklığı gibi bilgiler toplanıyor. Eğer parmak izi okuyucudan alınan bilgilerde kişinin stresli olduğu anlaşılırsa bu ruh haline uygun şekilde düşük sıcaklığa sahip ve hafif bir çay demleniyor. Hafif bir çayla kişinin sakinleşmesi sağlanıyor. Tam aksine yorgun ve halsizseniz bu kez sert bir çay ile kendinize gelmeniz için daha sıcak ve sert bir çay hazırlanıyor. Parmak izi okuyucusundan sizi tanıyan ve tercihlerinizi öğrenmeye başlayan Teplo 2.0, bu bilgileri daha sonrasında size farklı çay tavsiyeleri yaparken kullanabiliyor.

Tabii illa ki ruh halinize göre bir çay içmek durumunda değilsiniz. Teplo’nun mobil uygulamasını cihazınıza indirdiğinizde istediğiniz çayın yapılmasını tek dokunuşla sağlayabiliyorsunuz. Başlamak için yalnızca oda sıcaklığında bir su ve istediğiniz türden bir kaşık çaya ihtiyacınız bulunmakta. Geri kalan her şeyi Teplo 2.0 hallediyor.

Henüz Kickstarter’da destek bekleyen çay makinesine sahip olabilmek için projeye en az 279 dolar destek vermeniz gerekiyor. 50 bin dolar destek bekleyen ve kampanyanın tamamlanmasına 27 gün kala 40 bin dolara yakın destek bulan Teplo 2.0 projesinin fonlamasının başarılı bir şekilde tamamlanması çok büyük bir ihtimal. Eğer siz de projeye destek vermek ve akıllı çay makinesine sahip olmak için buradan Kickstarter sayfasına ulaşabilirsiniz. 2020 yılının nisan ayında satışa sunulacak cihazın Kickstarter’ın ardından 349 dolara satılacağını belirtmemizde fayda var.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz