LG Velvet

Bir süredir akıllı telefon piyasasında yeterince varlık gösteremeyen LG, yeni akıllı telefonuyla orta-üst segmente iddialı bir dönüş yapıyor. Önceki modellerine göre farklı bir tasarım anlayışına sahip olan LG Velvet, nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. Geçtiğimiz haftalarda ilk olarak adı duyulan ve daha sonrasında hakkında bazı bilgiler ortaya çıkan cihazın resmi olarak tanıtılmasıyla birlikte çıkış tarihi ve fiyat bilgisi de aydınlığa kavuşmuş oldu.

Segmentine uygun olarak LG’nin yeni akıllı telefonunda Qualcomm Snapdragon 765 işlemciye yer veriliyor. 2460 x 1080 piksel çözünürlüğünde 6.8 inçlik dev bir P-OLED ekrana sahip telefon, kablolu ve kablosuz olarak hızlı şarj desteği sunan 4.300 mAh pil ile geliyor. Ekran altında yer alan parmak izi okuyucuyla güvenliğin sağlandığı cihazda 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Telefonda 3.5 milimetre kulaklık girişinin yer aldığını belirtmekte fayda var. Günümüzde piyasaya sürülen birçok telefonda bulunmayan kulaklık girişinin bu cihazda yer alıyor olması, bazı tüketicilerin bu cihazı alma nedenlerinden biri olabilir. 5G bağlantı desteğinin bulunduğu telefonun Wacom uyumlu kalemlere destek sunması da dikkat çeken detaylardan.

İlginizi Çekebilir:  LG Q70, Askeri Seviyede Dayanıklılık Vadediyor

Damla çentiğin yer aldığı telefonun ön kamerası 16 megapiksel çözünürlük sunuyor. Telefonun arkasında ise üçlü kamera düzeneği bizi karşılıyor. Birçok telefon modelinin aksine bir çerçeve içerisinde toplanmayan kameralar, alt alta ayrı sensörler olarak sıralanmış durumda. 48 megapiksel çözünürlüğünde ana sensörün bulunduğu LG Velvet modelinde 8 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açı kamera ve 5 megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörüne yer veriliyor.

Premium tasarım öğeleriyle amiral gemisi modellere yakın bir görünüm sunan cihazda metal malzeme kullanılması ve arka tarafının cam olması dikkat çekiyor. Birçok renk seçeneğiyle satışa sunulacak LG Velvet’in farklı tarzlara hitap ettiğini söylemek mümkün.

LG Velvet özellikleriyle dikkat çekse de fiyatıyla şaşırtıyor

Gelelim LG Velvet’in yüksek satış rakamlarına ulaşmasının önündeki en önemli engellerden biri olan fiyata. LG Velvet’in henüz Avrupa ve Amerika satış fiyatı bilinmiyor ancak Güney Kore’de 899.800 won’a satılacağı belirtiliyor. Dolar olarak çevirdiğimizde yaklaşık 700 dolara tekabül eden bu fiyat, orta-üst seviye bir cihaz için epey yüksek. Aynı fiyata veya yakın fiyatlara Qualcomm Snapdragon 865’li bir amiral gemisi telefon satın alınabiliyor. Kısa süre içinde Güney Kore’de satışa sunulacak cihazın diğer ülkelerdeki satış tarihiyle ilgili duyurunun bu ayın sonlarında yapılması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz