taşınabilir harici ekran

Akıllı telefonların ekran boyutu devamlı olarak büyümeye devam ediyor. Fakat buna rağmen bazı zamanlarda daha büyük bir ekrana ihtiyaç duyulabiliyor. Bu durumda telefonu harici bir ekrana bağlamak mümkün oluyor. Ancak her an yanımızda bağlantı kurabileceğimiz bir ekran olmadığı için bu çözüm yeterli olmuyor. Samsung ve LG tarafından geliştirilen taşınabilir harici ekran, her an yanınızda harici bir ekran taşıyabilmenize olanak tanıyor.

Taşınabilir akıllı telefon ekranları yakın gelecekte büyük bir popülarite kazanacak gibi görünüyor. Çünkü teknoloji dünyasının iki dev ismi Samsung ve LG, bu alana yatırım yapmaya hazırlanıyor. Samsung’un DexBook adı verilen 14.1 inçlik bir ekran piyasaya süreceği ve bu ekranın 10.000 mAh pile sahip olacağı ifade ediliyor.

Akıllı telefonlarda yeni moda taşınabilir harici ekran olabilir

LG tarafından da akıllı telefonlar için harici ekranın geleceği söyleniyor. Tıpkı Samsung’un monitörü gibi 14.1 inç boyuta sahip olacak ve Cloud Top olarak isimlendirilecek ekranın pil kapasitesinin ise 5.000 mAh olacağı söyleniyor. Pil kapasitesi arasındaki bu fark, Samsung için avantaj olabilir. Öte yandan LG’nin daha düşük pil kapasitesini daha düşük fiyata satışa sunması halinde iki cihaz arasında ciddi bir rekabet yaşanabileceğini öngörmek mümkün.

Tablet satın alarak büyük ekran sahibi olmak mümkünken telefona bağlanmaya ihtiyaç duyan harici ekranın ne kadar ilgi çekeceği bilinmiyor. Yine de tablete fazladan para vermek istemeyen ve daha uygun fiyata büyük bir ekran satın almak isteyenleri kendisine çekebilir. Şimdilik hakkında fazla bilgi bulunmayan harici ekranların ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı bilinmiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz