android telefon yedekleme

Günümüzün olmazsa olmazı olan akıllı telefonlar artık hayatımızın olmazsa olmazı bir parçası haline geldiler. Artık birçok özel dosyalarımızı, numaralarımız, resimlerimizi sakladığımız yanımızdan ayıramadığımız yegane cihaz akıllı telefonlar. Tabii bu telefonlar da kendi aralarında yazılımsal olarak farklılık gösteriyorlar. Android ve iOS, akıllı telefon dünyasında en çok kullanılan iki işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Biz bu yazımızda “Android telefon yedekleme işlemi nasıl yapılır?” konusunda bilgiler vereceğiz. Yedeklemeyi de ayıracak olursak rehber, fotoğrafları, mesajları yedeklemek olarak ayırabiliriz.

Android Telefon Rehber Yedekleme

Birçok kişi için rehber çok büyük bir öneme sahiptir. Rehberi yedeklemek için bir kaç yöntemden söz edebiliriz. Biz öncelikle standart yöntemden bahsedebiliriz.

Standart Rehber Yedekleme

Standart yedeklemeden bahsedecek olursak öncelikle android telefonumuzun rehberine girilir. Rehber içerisinde bulunan seçenekler bölümünden içe/dışa aktar seçeneği kullanılır. Bu seçenek sayesinde telefonda bulunan kişiler VCF uzantılı tek dosyada toplanır. Daha sonra bu dosyayı içeri aktararak tekrar kullanabilirsiniz.

Google Hesabı İle Rehber Yedekleme

Google hesabı ile yedekleme yapmak için öncelikle android telefonunuzun ayarlar bölümünde bulunan hesaplar sekmesine girmeniz gerekiyor. Sonra Google hesabınızı açın. Google hesabınızın üzerine birkaç saniye basılı tutun. Açtığınız senkronizasyon menüsünden kişileri bulup Google hesabınız ile senkronizasyonunu açın. Bütün bu yapılan uygulamalardan sonra rehberiniz ile Google hesabınız senkronize olmuş demektir. Artık rehberde yapmış olduğunuz her değişiklik Google hesabınızda da yapılmış demektir. Rehberinize bir şey olursa kişiler silinirse Google hesabınızdan tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Yedekleme

Bütün android telefonların yedekleme ayarları farklılık gösterir. Ama genel olarak anlatacak olursak çoğu telefonda Google fotoğraflar ile yedekleme yapabilirsiniz. Burada da yedekleme yapmak için yine ayarlarda bulunan hesaplar sekmesinden Google hesabı seçilir. Daha sonra açılan sekmede fotoğrafları senkronize et seçeneği açılır. Senkronize et açıldıktan sonra fotoğraflarınız Google hesabınızda yedeklenir.

Android Telefon Oyun Yedekleme

Android telefonunuza yüklemiş olduğunuz oyunları yedekleme işlemi Google Play oyunlar üzerinden yapılır. Yapmanız gereken sadece Google Play oyunlarda hesap açmak olacaktır. Bu sayede oyunu silip yüklerseniz ya da başka bir cihazda oynamak isterseniz Google Play’e bağlanmanız gerekir. Sonra oyunu istediğiniz yerden ve ya cihazdan devam edebilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz