apex legends

Apex Legends fırtınası tüm hızıyla sürüyor. Sürpriz bir şekilde hayatımıza girerek kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan Apex Legends, bu kadar kısa sürede büyümenin sancılarını yaşıyor. Çünkü hileciler gözünü Apex Legends’a dikmiş durumda. Respawn ise ban dalgasıyla hilecilerle mücadele etmeye çalışıyor.

Apex Legends’da hile yapanlar teker teker yasaklanıyor

Oyunun yapımcısı Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamaya göre 770 bin oyuncu, 300 bin hesap ve 4 bin hile satışı yapan hesap engellenmiş durumda. Şirketin açıklamasına göre bu daha başlangıç. Hile yapanların ve hile yapılmasına vesile olanların her zaman takipçisi olacaklarını belirten yetkililer, kötü niyetli eylemleri her açıdan engelleyeceklerini belirtiyor. Oyun içerisinde hilecileri raporlamayı kolay hale getiren Respawn, ayrıca hileleri engellemek için DICE, FIFA ve Capital Games’teki uzman geliştiricilerle işbirliği yapıyor.Oyunda hile yapan veya hile yazılımı satmaya çalışan hesapların oyuncular tarafından rapor edilmesini isteyen şirket, hileyi bitirmek için oyuncuların desteğini almak istiyor.

Apex Legends blogundan açıklanan rakamlara göre oyun ilk haftasında 25 milyon oyuncu kitlesine ulaştı. İlk ay geride kaldığında ise yapımın dünya çapındaki hayran kitlesi 50 milyona dayandı. Bu zamana kadar oyun içindeki önemli hataları gideren yapımcı şirket, önümüzdeki dönemlerde yeni içeriklerle oyuncu kitlesini daha da geliştirmeyi umut ediyor. Tabii yeni içerikler üzerinde çalışılırken hilecilerle ilgili mücadelenin durmaksızın devam edeceğini de söylemek gerekiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz