apple etkinliği

Bilindiği üzere Apple her yıl iki tane etkinlik düzenliyor. Yılın ilk aylarında düzenlenen etkinliklerinde iPhone dışında bazı ürünler tanıtan Apple, servisleriyle ilgili duyuruları da bu etkinlikte gerçekleştiriyor. Yıl sonunda düzenlenen etkinlikte ise iPhone başta olmak üzere en önemli cihazların tanıtımı gerçekleştiriliyor. Apple, yaptığı duyuruyla birlikte bu yıl düzenleyeceği ilk etkinliğin tarihini paylaştı.

Apple etkinliğinde heyecan verici duyurular bekleniyor

Apple etkinliği, çok önemli bir duyuruyu beraberinde getiriyor. Çünkü Apple’ın bu etkinlik kapsamında Netflix rakibi online film ve dizi izleme servisini tanıtması bekleniyor. Apple’ın tanıtım için kullandığı görsel de film servisinin tanıtılacağını doğrular nitelikte. Görselde bir geri sayım ve ardından “It’s show time.” (Şov zamanı) sloganı görülüyor. Apple, bu sloganı ilk kez kullanmıyor. Daha önce 2006 yılında iTV (sonradan Apple TV olarak isim değişikliğine gidilmişti) tanıtımı öncesinde yine bu slogan kullanılmıştı. Apple’ın Netflix’e rakip servisi şu an için bilinmezliğini koruyor. Teknoloji devinin birçok yayıncıyla anlaşma içerisinde olduğu ve dikkat çekici içeriklerle karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Servisin tıpkı Apple News gibi önce yalnızca Amerika’da kullanıma sunulacağı, sonradan ise yeni ülkelere açılacağı iddia ediliyor.

Cupertinolu şirketin film servisinin yanı sıra bazı sürpriz cihazları da tanıtabileceği konuşuluyor. Bu cihazlardan ilki yeni nesil AirPods. İlk versiyonuyla hem şaşkınlık yaratan hem de kablosuz kulaklık piyasasında dengeleri değiştiren AirPods, yüksek satış rakamlarıyla Apple’ın yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Apple, AirPods 2 ile birlikte çıtayı daha yükseğe taşımaya hazırlanıyor. Gürültü engelleme özelliğiyle gelmesi beklenen yeni modelde ses kalitesi konusunda da geliştirmeler yapılması bekleniyor. Ayrıca cihazın pil kapasitesiyle ilgili geliştirmelerin yapılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

apple etkinliği

Bu duyuruların dışında Apple’ın giriş seviyesi yeni iPad modelini tanıtması da bekleniyor. Bu cihazın uygun bir fiyatla piyasaya sürüleceği ve kulaklık girişi ile home tuşuna sahip olacağı iddialar arasında yer alıyor. Tabiri caizse Apple’ın laneti haline gelen ve bir türlü piyasaya sürülemeyen kablosuz şarj cihazı AirPower’la ilgili de bu etkinlikte yeni gelişmelerin yaşanması mümkün. Apple’ın tanıtacağı cihazlarla ilgili tüm detayları resmi ağızdan öğrenmemiz için 25 Mart tarihini beklememiz gerekecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz