Apple ar gözlük

Apple uzunca bir süredir AR gözlük alanında çalışmalar yapıyor ancak gözlükle ilgili pek fazla bilgi bulunmuyor ve cihazın satış tarihi de belirsizliğini koruyor. Teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmesine kesin gözüyle bakılan cihazla ilgili olarak daha önce birçok farklı tarih verilmişti. Yeni verilen tarih ise artırılmış gerçeklik gözlüğü için uzun süre beklememize gerek kalmayacağını gösteriyor.

Digitimes’ın haberine göre Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü en erken 2022’nin ilk çeyreğinde seri üretime geçecek. Gelen bilgilere göre gözlük şu anda prototip aşamasında ve geliştirilmeye devam ediliyor. AR gözlüğü ağırlık ve pil kapasite alanlarında Apple’ın standartlarını karşılayamadığı için geliştirme sürecinin bu kadar uzun sürdüğü düşünülüyor. Bu iki konu başta olmak üzere gözlüğün diğer tüm özellikleri hazır hale geldiğinde üretimin başlayacağı ileri sürülüyor. Ancak üretim 2022’nin başlarında başlasa bile gözlüğün satışının en erken 2022 yılının sonlarında olması bekleniyor. iPhone ile aynı anda lanse edilmesi ve birkaç ay sonra satışa sunulması ihtimaller dahilinde görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın AR Gözlüğünden Heyecan Verici Detaylar

Apple’ın ilk artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya çıkarken bu kadar temkinli davranması oldukça anlaşılır bir durum. Çünkü rakipleri bu alana çok hızlı bir şekilde giriş yapmış olsa da başarısız olup köşelerine çekilmek durumunda kaldılar. Apple; Google ve Microsoft’un yaptığı hatalardan dersler alarak sorunsuz bir ürün ortaya çıkarmak istiyor diyebiliriz.

Apple AR gözlük iPhone ile birlikte çalışacak

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün iPhone ile bağlantılı olarak çalışacağı biliniyor. Tıpkı Apple Watch gibi iPhone ile bağlantı kurması beklenen gözlük için iPhone’a bir uygulamanın geleceği düşünülüyor. Bu uygulama üzerinde artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili tüm ayarların yapılması ve kişiselleştirme seçeneklerine erişileceği ön görülüyor.

Ekosistem genişlemeye devam ediyor

Apple’ın en büyük alametifarikası olan birbiriyle bağlantılı cihazlardan oluşan ekosistem yeni cihazlarla büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda AirPods ile büyük bir çıkış yakalayan ve kablosuz kulaklık piyasasını domine eden Apple’ın AR gözlük piyasasında da benzer bir etki yaratması bekleniyor. Bir diğer yandan kendi otomobilini geliştiren ve 4-5 yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlanan Apple’ın gelecek yıllarda da farklı kategorilerde yeni ürünlerle karşımıza çıkacağını tahmin etmek zor değil.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz