apple gizli ekip

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple, yalnızca birkaç kategoride ürün satışı gerçekleştiriyor. Her yıl milyonlarca dolar araştırma ve geliştirme yatırımı yapan şirketin çok az kategoride ürün geliştiriyor olması, şirketin gizli projeler üzerinde çalışıyor olduğunu düşündürüyor. Yeni ortaya atılan iddialara bakılırsa bu tahminler yersiz olmayabilir. Söylenenlere göre Apple bünyesindeki gizli bir ekip, uzun yıllardır uydu fırlatma projeleriyle ilgili çalışmalar yürütüyor.

Apple bünyesinde gizli bir ekip yer aldığı öne sürülüyor

Bloomberg’ün haberine göre Apple, kendi cihazlarındaki bağlanabilirliği artırabilmek adına uydu projelerine yatırım yapıyor. Uzun süredir devam eden araştırmaların olumlu sonuç vermesi durumunda 5 yıl içerisinde uydu fırlatılabileceği ifade ediliyor. Uydular aracılığıyla internet bağlantısı başta olmak üzere birçok farklı türde veri aktarımının Apple cihazlarına yapılabileceği belirtiliyor. Apple’ın bu projeyi uzun yıllar sürdürüp nihayete erdirebileceği ancak rafa kaldırma ihtimalinin de bulunduğu söyleniyor.

Söz konusu uydu teknolojisinin gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojilerinin önünü açacağı düşünülüyor. Cupertinolu şirketin son zamanlarda uzay teknolojileri ve kablosuz veri aktarımı teknolojileri alanında uzman kişileri kadrosuna kattığı biliniyor. Bu işe alımlar, gizli bir ekibin çalışmalar yürüttüğü teorisini doğrular nitelikte.

Şimdilik Apple’dan konuyla ilgili olarak bir doğrulama ya da yalanlama gelmiş değil. Bu nedenle iddianın kesinliği bulunmuyor. Ya Apple önümüdeki yıllarda görkemli bir duyuruyla uydu göndereceğini açıklayacak ya da bu projeden hiçbir zaman bahsedilmeyecek. Ne olacağını zaman gösterecek.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz