apple katlanabilir telefon

Katlanabilir telefonların sayısı artmaya devam ediyor ve akıllı telefon üreticileri birer birer katlanabilir telefonlarını görücüye çıkarıyor. Hal böyle olunca akıllı telefon konusunda sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Apple tarafından da katlanabilir telefon hamle gelmesi bekleniyor. Ortaya çıkan patentte Apple’ın katlanabilir telefonların önemli sorunlarından biri için yaratıcı bir çözüm geliştirdiği görülüyor.

apple katlanabilir telefon

Apple, katlanabilir telefon üretmek için harekete geçebilir

Bu zamana kadar gördüğümüz katlanabilir akıllı telefonlarda özel bir ekran kullanılıyor ve esnek bir yapıda olan ekran böylece orta kısımdan katlanabiliyor. Teoride gayet başarılı olan bu ekran, uzun dönem kullanımda sorun yaşatabiliyor. Çünkü bu ekranlar belirli bir katlanma sayısına kadar dayanabiliyor. Bu katlanma sayısı aşıldığında ekranın orta kısmında deformeler meydana gelebiliyor ve hatta ekranda sorunlar yaşanabiliyor. Apple’ın aldığı patent ise telefon katlandığında ekranın yapısına hiçbir zarar gelmemesini sağlıyor.

Alınan patentte ekranın orta kısmında boş bir alan bulunuyor. Kenarlarından kıvrılan ekran bu boşluğun içerisine giriyor. Bu sayede ekranın orta kısmına büyük bir yük binmemiş oluyor ve daha kolay bir şekilde ekranın katlanması sağlanıyor.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, katlanabilir akıllı telefon konusunda şimdilik bir açıklama yapmış değil. Ancak şirketin aldığı patent, teknoloji devinin katlanabilir cihazları radarına aldığının bir göstergesi. Apple gelecekte kendi akıllı telefonunu piyasaya sürücek mi yoksa patentte bahsedilen teknoloji yalnızca patent olarak mı kalacak, bu sorunun cevabını hep birlikte gelecek dönemlerde göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz