apple şarj cihazı

Teknolojik cihazların sayısı arttıkça şarj cihazları da iyice dallanıp budaklandı. İnce uçlu şarj cihazı istediğimiz dönemi mumla aratan günümüzde birçok farklı kategorideki cihaz için ayrı şarj aleti bulundurmamız gerekiyor. Apple, şarj cihazı konusunda en çok eleştirilen şirketlerin başında geliyor. MacBook cihazınızı şarj etmek için farklı, iPhone’unuzu şarj etmeniz için farklı şarj cihazı kullanmanız gerekiyor. İddialara göre yakın zamanda yeni bir şarj aleti satışa sunacak olan Apple, tek şarj cihazıyla tüm cihazların şarj edilebilmesini sağlayacak.

İlginizi Çekebilir:  "Apple, iPhone'lar İçin Uydu Fırlatmak İstiyor!"

Apple yeni nesil şarj cihazı geliştiren firmalardan biri olacak

Söylenenlere göre Apple dahil olmak üzere bazı teknoloji şirketleri, Galyum Nitrit (GaN) yarı iletkeni temelinde yeni nesil şarj aletleri geliştiriyor. USB-C şarj girişine sahip olan bu şarj cihazlarının 65 W ile hızlı şarj desteği sunduğu ifade ediliyor. Yeni geliştirilen şarj aletlerinin bu yıl içerisinde kullanılmaya başlaması bekleniyor.

Galyum Nitrit bazlı şarj aletleri, şu an piyasada bulunan silikon bazlı şarj aletlerine göre daha önemli bir avantaj sağlıyor. Bu yeni nesil şarj aletleri, daha küçük bir boyutta ve daha hızlı şarj imkanı sağlıyor. Gelecekte birçok teknoloji şirketinin bu şarj cihazlarına geçiş yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple eğer bu şarj cihazlarını kullanmaya başlarsa hem iPhone’ların daha hızlı şarj olması hem de tek şarj adaptörüyle bilgisayar ve telefonun yüksek performansta şarj edilebilmesi mümkün olacak. Konuyla ilgili henüz Apple’dan resmi bir bilgi gelmezken, detayların önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz