apple card

Apple gibi büyük firmaların devamlı olarak yeni ürün ve projelerle kendini geliştirmesi gerekiyor. Zira yalnızca birkaç alana odaklanarak yeterli büyümeyi sağlamak mümkün olmuyor. Teknoloji devi Apple da son zamanlarda farklı alanlara yatırımlar yaparak büyümesini sürdürüyor. Özellikle servislerden oldukça büyük paralar kazanan Apple’ın son zamanlarda bu alana daha çok ağırlık verdiğini görmek mümkün. Bugün yapılan Apple etkinliğinde birçok yeni hizmetin duyurusunu gerçekleştiren Cupertinolu şirketin duyuruları arasında en heyecan vericilerden biri kredi kartı oldu.

Apple’dan ödeme sistemleri alanında heyecanlandıran adım

Apple Pay ile birlikte Amerika başta olmak üzere birçok ülkede ödeme alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştiren Apple, şimdi de Apple Card adlı kendi kredi kartı sayesinde kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamayı hedefliyor. iPhone için özel geliştirilen bu kredi kartı, Apple Pay’e destek verilen her yerde kullanılabiliyor. Apple’ın cüzdan uygulamasının içinde yer alan Apple Card için Apple Wallet’in yeniden tasarlandığı belirtiliyor. Yeni Apple Wallet içerisinde Apple Card’ın bakiyesini daha rahat görüntüleyebilecek olan kullanıcıların aynı zamanda ödemelerini kolaylıkla takip edebileceği ifade ediliyor. Apple Maps ile makine öğrenimini bir araya getiren Apple’ın bu sayede kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını öğrenebildiği ve satın alımları belirli kriterlere göre gruplandırdığı belirtiliyor. Örneğin bir market alışverişiyle restoranda yenen yemek farklı kategorilerde yer alıyor. Böylece geriye dönüp bakıldığında hesap özeti net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Kendi içinde bir ödül sistemi bulunan Apple Card ile Apple markalı ürünlerde yapılan harcamaların yüzde 3’ü, diğer markalarda Apple Pay kullanılarak yapılan ödemelerin ise yüzde 2’si kullanıcılara hediye olarak dönüyor.

Apple Pay bulunmayan ülkelerde ise fiziksel Apple Card çözümü sunuluyor. Önünde ve arkasında herhani bir rakamın ya da imzanın bulunmadığı bu kartta sadece kullanıcı ismi ve bir çip yer alıyor. Kartla ilgili tüm işlemler ise yine Wallet üzerinden yapılıyor. Fiziksel kartla yapılan işlemlerde, yapılan alışveriş üzerinden yüzde 1 hediye puan verildiği belirtiliyor.

Yaz aylarında kullanıma sunulacak olan kredi kartının aylık ya da yıllık ödemesi bulunmuyor.  Goldman Sachs bankası tarafından sunulacak olan fiziki kredi kartının alt yapısının ise Master Card aracılığıyla hazırlandığı belirtiliyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz