iphone 11 ekran sorunu

Genelde akıllı telefonların sorunları, piyasaya sürüldüklerinden birkaç ay sonrasında ortaya çıkar. Fakat bazı zamanlar aylar sonrasında bile yeni sorunlar görülebiliyor. Sonradan yaşanan sorunların kaynağı ise genellikle yazılımsal hatadan kaynaklanıyor. iPhone 11 kullanıcılarının yaşadığı ekran problemi de tam olarak ikinci kategoriye giriyor. Uzun süredir telefonlarını sorunsuz bir şekilde kullandıklarını belirten iPhone 11 sahipleri, son güncellemeden sonra yeşil ekran sorunu yaşadıklarını dile getiriyorlar.

iPhone 11 cihazlarının yeşil ekran sorunu için şu an bir çözüm bulunmuyor

Kullanıcıların aktardığı bilgilere göre bu sorun iPhone 11 ailesinin tamamında yaşanıyor. Dolayısıyla iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları bu sorundan muzdarip. Söylenenlere bakılırsa bu sorun ekran kilidi açıldığında yaşanabiliyor veya gece modu ile karanlık mod özelliklerinden biri aktif edildiğinde ortaya çıkabiliyor. Ekranın yeşil tonlarında bir renge dönüşmesine neden olan sorun bir süre sonra kendi kendine düzeliyor. Ancak bu süre içerisinde ekranın yeşile dönmesi kullanıcıların canını sıkıyor. Ayrıca rengi düzelen ekran daha sonra tekrar yeşil renge bürünebiliyor. Net bir çözümü olmadığı için kullanıcılar sadece sorunu forumlarda paylaşarak çözüm bulunmasını bekliyor. Sorunun iOS 13.5 güncellemesinin ardından yaşanmaya başladığı da söylenenler arasında yer alıyor.

Apple’ın sorunun farkında olduğu ve çözüm için çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Şu anda açık beta sürecinde olan ve yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulması beklenen iOS 13.5.5 güncellemesi bile birlikte yeşil ekran sorununun giderileceği düşünülüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz