Elektrikli bebek arabası

Son dönemlerde elektrikli araçların adını sıkça duyar olduk. Artık çevremizdeki birçok cihazın belirli bir süre sonra şarj edilmesi gerekiyor. Hatta buna otomobiller ve otobüsler de dahil. Bosch’un geliştirdiği elektrikli bebek arabası ise elektrikli araçlar arasına bir yenisini ekliyor. Bu yeni bebek arabası sayesinde bebekle dışarıda dolaşmak çok daha rahat ve keyifli bir hale geliyor.

Bebek arabasıyla gezintiye çıkmak ne kadar kolay gibi görünse de zaman zaman zorlu olabiliyor. Özellikle gezintinin süresi uzadığında veya gezinilen yerler yokuş olduğunda bu aktivite bir eziyete dönüşüyor. Bosch’un elektrikli bebek arabası sayesinde bebek arabasıyla dolaşmak kolaylaşıyor. Elektrikli çift motordan güç alan araç, bu sayede güç gerektirmeden hareket edebiliyor. Ayrıca bir takım sensörlerle donatılan araç, olası kazaların da önüne geçiyor. Örneğin yokuş aşağı yüksek bir hızla gidildiğinde otomatik olarak fren yapabiliyor. Yokuş yukarı gidildiğini de algılayabilen cihaz, bu durumda motorları tam güçle çalıştırarak yokuşu çıkmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca herhangi bir nedenden dolayı bebek arabasının kontrolünü kaybettiğinizde bunu algılayabilen bebek arabası, anında fren yapabiliyor.

Elektrikli bebek arabası modelleri 2020 yılında satışa sunulmaya başlayacak

Tek şarj ile 15 kilometre yol vadeden bebek arabasının gayet başarılı bir menzil sunduğunu söylemek gerek. Bu sayede tek şarj ile birden fazla gezintiye çıkabilmek olası görünüyor. Bosch yalnızca elektrikli bebek arabası mekanizmasını geliştiriyor. Bu mekanizmayı kullanarak piyasaya sürülecek ilk bebek arabasının ise Emmaljunga isimli İsveç menşeili firma olacağı belirtiliyor. 2020 yılında piyasaya sürülecek olan elektrikli bebek arabasının fiyatı bilinmese de yüksek bir fiyata sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz