cadillac escalade

Teknolojik gelişmeler otomotiv sektöründe önemli değişimlere yol açıyor. Son yıllarda sürücüler, yüksek bir multimedya deneyimi sunan araçları tercih ediyor. Üreticiler de bu ihtiyaca karşılık vermek amacıyla eskisine göre daha büyük ekrana sahip araçlar geliştiriyor. Cadillac’ın 2021 yılında piyasaya süreceği Cadillac Escalade, kavisli dev ekranıyla multimedya deneyimini farklı bir noktaya taşıyacak gibi görünüyor.

Cadillac Escalade ekranıyla büyüleyecek

Henüz hakkında çok fazla bilgi bulunmayan otomobille ilgili olarak Cadillac tarafından Twitter hesabında heyecan verici bir video paylaşıldı. Söz konusu videoda aracın iç tasarımı az da olsa görülebiliyor ve göze ilk çarpan da tabii ki dev ekran oluyor. Gösterge panelinden başlayan ekran, ön kısmın ortasına kadar devam ediyor. 38 inçlik kavisli OLED ekranın endüstride bir ilk olduğuna vurgu yapılıyor.

Söylenenlere göre ekranın yalnızca boyutu değil, çözünürlüğü de fark yaratacak. Ekranın piksel yoğunluğunun 4K çözünürlüğündeki bir televizyonun tam iki katı olacağı belirtiliyor. Bu piksel yoğunluğunda ekranın çok canlı olacağını ve yazıların çok keskin bir görünüme sahip olacağını söylemek mümkün.

Gönderilen tweet’te bahsedilmemiş olsa da direksiyonun üst kısmında görülen yeşil ışığın sürücüsüz sürüş özelliğine işaret ettiği düşünülüyor. Otomobille ilgili birçok detayın ve ilk tanıtımın 2020’nin şubat ayında yapılacağı belirtiliyor. Cadillac Escalade adlı otomobili yollarda görmemiz için ise 2020 yılının sonlarını beklememiz gerekecek. Satışa sunulacağı tam tarihin Şubat ayında duyurulması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz