Call of Duty: Mobile

Çekirdek oyuncular her ne kadar sevmese de mobil oyunların yükselişi tüm hızıyla sürüyor. Eskiden telefonlarda balon patlatma, kuş atma ve zıplama temalı oyunlar yer alırken, teknolojinin gelişimiyle mobil oyunlar da evrim geçirdi. Artık neredeyse konsollardaki grafikleri mobil platformlarda görmeye başladık. Hal böyle olunca mobil oyunculuğa olan ilgi de artmış durumda. Bu ilgiden memnun olan oyun firmaları, sevilen oyunları birer birer mobil platformlara taşıyor. 1 Ekim tarihinde indirmeye sunulan Call of Duty: Mobile oyunu da bunlardan biri. Çıkışının üzerinden henüz bir hafta geçmiş olan oyun, şimdiden rekor kırmayı başardı.

Call of Duty: Mobile çıkar çıkmaz çıtayı yukarılara taşıdı

Oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olan Call of Duty, mobil platformlarda da iddialı görünüyor. Henüz yeni çıkan oyunun ilk haftada tam 100 milyon indirme barajını geride bıraktığı ifade ediliyor. Şirketin birkaç gün içerisinde oyunda 2 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği de açıklananlar arasında. Oyunun başarısının ne kadar büyük olduğunu anlayabilmek için diğer oyunlarla karşılaştırmakta fayda var. Epic’in oyun dünyasını kasıp kavuran Fortnite’ı ve battle royale türünü hayatımıza kazandıran PUBG, ilk haftalarında sadece 20-25 milyon indirmeye ulaşmıştı. Call of Duty markasının çok büyük olmasının bu başarıda elbette önemli bir etkisi mevcut.

Activision’ın gelecekte oyuna yeni güncellemeler sunması bekleniyor. Özellikle de oyuna eklenecek zombi modunun nasıl olacağı büyük bir merak konusu olduğunu söyleyebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz