Tüm dünyada milyonlarca oyuncuya sahip olan Call Of Duty’nin ne kadar başarılı olduğunu söylemeye gerek yok. Her yıl yeni bir oyunla karşımıza çıkan seri, FPS tutkunlarını tekrar tekrar kendine çekmeyi başarıyor. Seriyi ne kadar seviyor olursanız olun, hapisten kaçtıktan sonra CoD satın almak için riske giren Clint Butler adlı suçlu kadar sevmeniz mümkün değil.

Silahlı saldırı ve hırsızlık gibi suçlamalarla 17 yıl ceza alan ancak daha sonrasında konulduğu Spring Hill hapishanesinden firar eden Clint Butler, CoD aşkı yüzünden yakayı ele verdi. Belirtilenlere göre geçtiğimiz kasım ayında firar eden ve bugüne kadar da yakalanmayan Butler, Call of Duty: Black Ops Cold War satın almak için arkadaşıyla birlikte dışarı çıktı. Butler’ın şüpheli hareketleri polislerin dikkatini çekti. Polisler Clint Butler’ın kendilerini gördüğünde verdiği tepkilerden bir şeylerin yanlış olduğunu anladı ve suçluyu sorgulamaya başladı. Panik yapan suçlu ise polise tekme atarak kaçmaya yeltense de bunda başarılı olamadı.

İlginizi Çekebilir:  Call Of Duty: Mobile 100 Milyon İndirmeye Ulaştı

Sonuç olarak aylarca polisten saklanmayı başaran suçlu, sıkıntıdan Call of Duty: Black Ops Cold War satın almaya gitmeseydi büyük ihtimalle halen firarda olacaktı. Yakalandıktan sonra cezaevine gönderilen suçlu, polise mukavemet ve firar suçlarından ötürü 17 yıl cezaya ek olarak 13 ay daha ceza aldı. Bölge polisi ise suçlunun pandeminin ortasında oyun almak için dışarı çıkmasının çok ilginç ve saçma bir karar olduğunu dile getirdi. Yakalanma anına ait görüntüleri haber görselinden izleyebilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz