DJI’ın GoPro Rakibi Aksiyon Kamerası Resmen Duyuruldu

DJI ve GoPro karşı karşıya geliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda DJI’ın GoPro’ya rakip bir aksiyon kamerası hazırlığında olduğu iddiasını sizlere aktarmıştık. Bir drone pilotunun Twitter üzerindeki paylaşımından başka hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan cihaz, DJI tarafından resmi olarak duyuruldu. DJI Osmo Action adı verilen bu aksiyon kamerası, küçük boyutu ve boyundan büyük yetenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. GoPro’nun Hero serisi kameralarıyla başa baş bir mücadeleye girmesi beklenen kamera, GoPro’yu rekabette epey zorlayacağa benziyor.

DJI Osmo Action isimli bu cihazda 4K video çekebilen ve 12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekme yeteneğine sahip 1/2.3 inçlik sensöre yer veriliyor. 4K videoları 60 FPS’te kaydedebilen DJI Osmo Action, HDR özelliği açıkken 30 FPS’te 4K görüntü kaydı gerçekleştirebiliyor. Kamerada elektronik görüntü sabitleme teknolojisine de yer veriliyor. Sarsılmalara karşı dayanıklı bir gövdeyle gelen DJI’ın aksiyon kamerası, yaklaşık 11 metreye kadar suya dayanıklılık gösteriyor. Ayrı bir koruyucu kılıf ile birlikte daha derin sularda bile DJI Osmo Action’ı kullanmak mümkün oluyor.

Vlogger’lar DJI Osmo Action’ın ön kamerasına bayılacak

Arka tarafında 2.25 inçlik bir ana dokunmatik ekran barındıran kameranın ön kısmında ise 1.4 inçlik ekran bulunuyor. Bu sayede selfie çekerken veya vlog kaydı yaparken kendimizin nasıl göründüğüne göz atabiliyoruz. Önde yer alan ekranın özellikle vlogger’ların oldukça ilgisini çekeceğini ve satışları büyük ölçüde artıracağını öngörmek mümkün. Cihazın yan kısmındaki fiziksel tuş aracılığıyla yavaş çekim, time lapse ve fotoğraf modları arasında geçiş yapılabiliyor. Dolayıısyla zorlu şartlar altında yeterince iyi performans gösteremeyen dokunmatik ekranla uğraşmaya gerek kalmıyor. Tek dokunuşla istenen modun aktif hale gelmesi sağlanabiliyor.

GoPro’nun drone piyasasından çekilmesi haberinden hemen sonra gelen bu duyuru, GoPro için tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor. Çünkü artık drone tarafında DJI’ın karşısında GoPro yer almıyor. Fakat aksiyon kamerası cephesinde GoPro’nun bundan böyle DJI ile rekabete girmesi gerekiyor. GoPro’nun önümüzdeki dönemlerde yeni Hero serisi kameralarla birlikte DJI Osmo Action’a cevap vermesi bekleniyor. DJI Osmo Action hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve 349 dolar fiyat etiketine sahip bu cihazı satın alabilmek için bu sayfaya göz atabilirsiniz. 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz