Robot süpürgelerle deneysel çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde küfürbaz bir robot süpürgeyi sizlere göstermiştik. Ev içerisinde nesnelere çarptığında küfür eden robot süpürgenin bu halleri oldukça eğlenceliydi. Görünüşe bakılırsa robot süpürgelere yapılan modifikasyonların sonu gelmeyecek. Başka bir YouTuber, robot süpürgeyi pervanelerle donattı ve uçan robot süpürge elde etti.

Uçan robot süpürge karşısında hiçbir engel duramıyor

Peter Sripol isimli YouTuber, robot süpürgeyle daha ne kadar ilginç şeyler yapabileceği üzerine kafa yormuş olacak ki uçan robot süpürge icat etmeyi denemiş. Bunu yapabilmek için Amazon üzerinden 100 dolarlık bir robot süpürge alarak işe başlayan Sripol, bu cihazın üzerinde basit bazı değişiklikler yaparak süpürgeyi uçabilir hale getirmiş.

Birkaç elektronik parça ve üç adet pervaneden oluşan düzenek yardımıyla uçabilen robotun pek bir işe yaradığını söyleyemeyiz. Uçmak için çabalarken ortalığı birbirine katan ve yerdeki tozları da havalandıran robot süpürge, bu açıdan bakıldığında son kullanıcının isteyeceği türden bir yenilik getirmiyor. Ancak uçma fonksiyonu kısmi olarak da olsa bir işe yarıyor. Basamaklardan uçarak geçebilen robot, böylece hiçbir yere takılmadan temizliği sürdürüyor. Ayrıca biraz zorlansa da  merdivenleri uçarak geçebiliyor ve üst katlarda temizliğe devam edebiliyor. Uçma denemeleriyle yüzünüzde bir gülümseme yaratacak olan uçan robot süpürgenin videosuna haberimizin görselinden ulaşabilirsiniz. Video sahibi olan YouTuber’ın diğer içeriklerine ise buradan göz atabilirsiniz.

[youtube v=”wA2yIVFb2lI”]

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz