Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonu

İki işletim sistemi kullanan bilgisayarlar görmeye alışığız. Ancak iki işletim sistemli akıllı telefonlara piyasada pek rastlanmıyor. Birden fazla işletim sistemi genelde güvenlik gerekçeleriyle kullanılıyor. Bir işletim sistemi genel kullanım amacı taşırken diğerindeyse daha önemli bilgiler barındırılabiliyor. Dünyanın en güvenli akıllı telefonu olarak lanse edilen çift işletim sistemli Bittium Tough Mobile 2C, sahip olduğu güvenlik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Cihazda Android 9.0 ve beraberinde Bittium’un Secure OS işletim sistemi bulunuyor. Secure OS, Android’in güvenlik odaklı olarak düzenlenmiş bir hali olduğunu belirtelim. Telefonla birlikte ücretsiz olarak Yubico 5 NFC anahtarı da geliyor. Bu sayede güvenlik daha üst bir seviyeye çıkarılmış oluyor.

Telefonun işletim sistemleri birbirinden tamamen bağımsız bir şekilde çalışıyor. Her işletim sisteminin dosyaları ve diğer tüm ayarları güvenli bir şekilde korunuyor. Her zaman açık VPN özelliğiyle devamlı olarak güvenli internet bağlantısı vadeden Bittium Tough Mobile 2C, şirketin kendi mobil cihaz yönetim uygulaması sayesinde telefonla ilgili her türlü veriyi kolayca kontrol etmek mümkün.

 

MIL-STD-810G askeri standartlarda geliştirilen tasarımı sayesinde zorlu koşullara bile dayanan cihaz ayrıca IP67 suya dayanıklılık sertifikasına sahip. Cihaz üzerinde bulunan donanımsal güvenlik butonu aracılığıyla tek tuşa basarak bluetooth’u kapatmak, mikrofonu devre dışı bırakmak, kamerayı pasif hale getirmek ve sensör doğruluğunu azaltmak mümkün oluyor.

Dünyanın en güvenli akıllı telefonu Tough Mobile 2C, fiyat olarak normal cihazlara göre biraz pahalı

Bittium Tough Mobile 2C’nin fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak Tough Mobile 2’nin 1.800 dolar seviyesinde satıldığını düşünürsek yeni modelin de pek uygun fiyatlı olmayacağını öngörebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz