Dünyanın En Lüks Tankıyla Tanışın: Ultratank

Rus mühendislerden ilginç bir proje

Lüks araçlar konfor konusunda en yüksek deneyimi sunmayı amaçlıyor. Ancak bu araçlarla dağlık yerlere tırmanmak ve arazide rahatlıkla ilerlemek mümkün olmuyor. Tanklar ise dağları tepeleri aşmasına rağmen konfor kategorisinde sınıfta kalıyor. Çünkü tankların içerisinde konforlu bir sürüş deneyimi sağlayacak bir tasarım bulunmuyor. Rus mühendisler tarafından geliştirilen “ultratank” isimli bu ilginç arazi aracı ise lüks otomobillerin rahatlığını tank sınıfına taşıyor.

Ultratank ile tanışın

Geçtiğimiz yıldan günümüze kadar bu projeyle uğraştığını belirten Kosik isimli vlogger, projenin nihai halini gösterdiği videoyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bentley Continental GT’nin tanka dönüşüm sürecini gösteren videonun devamında bu aracın  arazide neler yapabildiği gösteriliyor. Tank paletleriyle donatılan Bentley’in arazide çok iyi bir performans göstermesi dikkat çekiyor. Güçlü motoru sayesinde arazi koşullarında pek de zorlanmayan aracın lüks iç donanımı ise sürücüye konforu yaşatıyor.

Videoda görüldüğü üzere aracın dönüşü sırasında solda yer alan palet dağılıyor ve araç durmak zorunda kalıyor. Ekip tarafından yapılan müdahaleyle, yoğun bir çaba sonucunda palet eski haline geliyor ve araç da kaldığı yerden yolculuğuna devam ediyor.

Büyük ihtimalle hiç kimse Bentley gibi lüks bir araç satın alarak onu arazide sürmek için modifiye etmek istemeyecektir. Tank kullanma gibi bi derdi olanın ise aradığı özellikler arasında konforun bulunmadığı ortada. Yine de izlemesi keyifli olan bu ilginç aracın videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz