Lenovo yoga 5g

5G bağlantı konusunda sadece akıllı telefonlardan bahsediliyor olsa da aslında 5G birçok farklı cihazda kullanılıyor olacak. Yüksek hızlı bağlantı ile birçok cihaz daha iyi bir internet deneyimi sunacak. Lenovo CES 2020 fuarında dünyanın ilk 5G destekli bilgisayarını “Lenovo Yoga 5G” ismiyle tanıttı. Geçtiğimiz yıl Project Limitless ismiyle ortaya çıkan ve yeni nesil bağlantı teknolojilerini bünyesinde toplayan bilgisayar böylece gerçeğe dönüşmüş oldu.

Lenovo Yoga 5G ile ışık hızında internet bağlantısı sağlanacak

Project Limitless isimli proje, Lenovo Yoga 5G ismiyle satışa çıkmaya hazır. 5G destekli Qualcomm Snapdragon 8cx platformunu kullanan bilgisayarın özellikleri bir hayli dikkat çekici. Serinin diğer bilgisayarları gibi bu bilgisayar da katlanabilir tasarımla geliyor. Bu sayede kullanıcılar ekranı istediği açıda kullanabiliyor. Antenlerin iyi bir şekilde konumlandırıldığı bilgisayar tablet ve bilgisayar modu arasında geçiş yapıldığında bağlantı kalitesinden hiçbir şey kaybetmiyor. 4G bağlantıya oranla yüzde 20 ile yüzde 40 arasında hız artışı yaşandığı belirtiliyor. 2 Gbps hıza ulaşabilen 5G bağlantı evlerde kullandığımız internetlere göre çok daha yüksek hız vadediyor.

1.3 kilogram ağırlığındaki tasarımıyla taşınabilirlik ve bağlanabilirliği bir araya getiren yeni Lenovo bilgisayar ile veri kayıplarının olmayacağı bir gelecek bizleri bekliyor. Devamlı olarak internete bağlı kalabilecek olan 5G destekli bilgisayarlar, saniyeler içerisinde tüm verileri buluta yedekleyebilecek ve bizleri yedekleme yapmanın zahmetinden kurtaracak. Lenovo Yoga 5G’nin 2020 yılı içerisinde piyasada olması bekleniyor. Net çıkış tarihi ise önümüzdeki aylarda belli olacak.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz