e3 2019

E3 yavaş yavaş amacını yitirmeye başlamış ve giderek daha küçük bir etkinlik olmaya doğru ilerlese de biz yine de kendimizi heycanlanmaktan alıkoyamıyoruz. E3 2019 etkinliğindemalesef bu sefer bir Sony sahnesi göremeyecek olsak da bizi bekleyen çok fazla sunum var. Bu yıl tanıtılması beklenen veya planlanan en çok beklediğimiz oyunları sizin için listelemiş bulunuyoruz.

Beyond Good & Evil 2

2003 yılında Ubisoft tarafından piyasaya sürülen ve belkide firmanın tartışmasız en iyi oyunlarından biri olan Beyond Good & Evil‘ ın devam oyunu yolda. Şimdiye kadar oyun hakkında bildiklerimiz ağızımızı sulandırmaya yetse de hala bir oynanış videosu göremedik malesef. İşte bu yüzden bu yıl detaylı bir oynanış videosu bekliyoruz. Oyunun engin dünyası bizi içine çekmeyi ve meraklandırmayı çoktan başardı, tek beklentimiz E3 2019 etkinliğinde birazcık oynanış videosu görmek ve bir çıkış tarihi almak.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Çok uzun zamandır şöyle güzel bir hikaye odaklı bir Star Wars oyununa hasret kaldık resmen. Son filmlerin bizde yarattığı hüsrana girmiyorum bile. Star Wars Battlefront serisi iyiydi hoştu ama tek başına malesef yetemiyor ve zengin evrenin hakkını tam olarak veremiyordu. Star Wars’un anlatacak hikayesi asla bitmez buna eminiz, işte bu yüzden de Star Wars Jedi: Fallen Order için heyecanlıyız. Oyun ile ilgili elimizde bir çıkış tarihi bulunuyor 15 Kasım 2019, oyun hakkında daha fazla detayı ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

The Elder Scrolls VI

Geçen yıl E3 konferansında daha oyun ön prodüksiyon aşamasındayken sırf fanların gazını almak için bir video yayınladı Bethesda bildiğiniz gibi. Videoda sadece dağların arasında “The Elder Scrolls VI” yazısı gözüküyor. Yahu oyunun daha ismi bile belli değilken yapılcak hareket mi bu? Neyse umarız ki bu yıl çok daha detaylı bilgiler ile kavuşuruz.

Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate serisini sevenler için geçtiğimiz günlerde çok güzel bir haber aldık. Haberin güzelliği yeni oyun geliyor olması değil, oyunun Divinity: Original Sin 2 oyununu yapan Larian Studios tarafından geliştiriliyor olması. Oynayanlar bilir Divinity: Original Sin 2 oyunu, eski tarz oyunları yenilikçi düşüncelerle birleştirilmiş harika bir oyundu. O yüzden bu işin altından kalksa kalksa Larian Studios kalkar, sonuna kadar güveniyoruz.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Bu yıl resmen eskinin kült oyunlarını hayata geri döndürme yılı oldu. Vampire: The Masquerade – Bloodlines da bunlardan birisi. Eski tarz rol yapma oyunlarını ve World Of darkness seviyorsanız bu oyunu zaten biliyorsunuzdur. Orjinal oyununun dünyasına sadık kalacak bir yapım ile karşılaşacağımızı umuyoruz. Sırf nostalji yapacağız diye önümüze yeni şeyler koymayı unutmamaları ümidiyle.

Cyberpunk 2077

İşte bu oyunu beklemeyeniniz yoktur diye tahmin ediyorum. Witcher 3 oyununun yapımcısı CD Projekt RED tarafından geliştirildiğini zaten hepimiz biliyoruzdur. O yüzden oyuncuların beklentisi çok büyük. Cyberpunk evreni serttir, girmesi kolay bir dünya değildir Witcher’ın fantastik dünyasına kıyasla, umarız bu oyun üzerinde kötü bir etki yaratmaz. Geçtiğimiz aylarda tam 48 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmıştı zaten. O yüzden tek beklentimiz bir çıkış tarihi almak ve oyunun bir an önce çıkması.

Yeni Bir Dragon Age oyunu

Tam olarak konferansta tanıtılacağı kesin olmasa da merakla beklediğimiz bir başka oyun. Oyun hakkında hiçbir bilgimiz yok, elimizde sadece aralık ayında yayınlanmış kısa bir teaser videosu bulunmakta. Umarız ilerleyen günlerde daha detaylı bilgiler elimize ulaşır.

Hakkında hiçbir şey bilmediğimiz bir başka oyun daha. Uzun zamandır söylentileri dolaşan ve Square Enix tarafından geliştirilen Avengers oyunu bu yıl E3’de karşımıza çıkacak. Oyun hakkında bildiğimiz tek şey çok fazla karakterin ve özgün bir hikayeye sahip olacağı. Altından kalkılabilirse çok iyi bir oyun olabilir gibi gözüküyor.

Devolver Digital Sunumu

İşte E3’ün en zevkli ve en absürd sunumu! Daha önce Devolver Digital sunumu izlemediyseniz hemen gidin bir göz gezdirin derim. Bağımsız oyun dağıtımcı firması, oyun tarihinin en eğlenceli sunumlarını yapıyorlar dersek abartmış olmayız herhalde. Sunumun, tanıtılan ürünün önüne geçtiği, kalitenin ve absürdlüğün zirve yaptığı konferansa hazır olun.

E3 2019 Konferansında Olması Beklenen Diğer Oyunlar

 • Super Mario Maker 2
 • The Outer Worlds
 • Judgement
 • Halo Infinite
 • Gears 5
 • Final Fantasy 5 Remake
 • Doom Eternal
 • Code Vein
 • Call Of Duty: Modern Warfare
 • Borderlands 3
 • Bayonetta 3
 • Wolfenstein: Youngblood

Ve daha birçok sürpriz bizi bekliyor olacak…

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz