Koronavirüs solunum cihazları elon musk

Koronavirüs’ün yayılmasını yavaşlatmak ve etkilerini azaltmak için tüm dünya birlik olmuş durumda. Hükümetler ve şirketler bu virüsün önüne geçebilmek için elini taşın altına koyuyor. Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Elon Musk da payına düşeni yapmaya hazır görünüyor. Koronavirüs hastaları için solunum cihazları geliştirebileceklerini belirten Elon Musk, bunun uzun sürebileceği ancak üretimin imkansız olmadığını ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Foxconn: Çin'de Üretim Koronavirüs Öncesi Haline Dönüyor

Elon Musk genelde Twitter üzerinden yaptığı ilginç ve eğlenceli paylaşımlarla gündeme geliyordu. Ancak bu kez ciddi bir konuya parmak bastı. Daha önce solunum cihazlarının yetersiz kaldığı durumlarda solunum cihazı üretebileceklerini duyuran Musk, şimdi konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Bir kullanıcının Elon Musk’ın tweet’ini alıntılayarak solunum cihazına şu anda ihtiyaç olduğunu söylemesi üzerine Musk’tan kullanıcıya yanıt geldi. Tesla’nın sofistike soğutma ve ısıtma sistemleri yaptığını ve solunum cihazları üretebileceğini belirten Musk, söz konusu cihazları üretmenin zor olmadığını, öte yandan cihazları hemen üretmenin de mümkün olmadığını dile getirdi.

Solunum cihazları koronavirüs vakaları için hayati önem taşıyor. Virüs vücuda girdikten bir süre sonrasında nefes alışverişini zorlaştırmaya başlıyor. Özellikle de astım hastaları, KOAH hastaları ve solunumla ilgili benzer sorunları bulunan hastalar bu süreçte çok zorluk yaşıyor. Yaşı büyük olan insanlarda solunum yetersizliği nedeniyle can kaybı da yaşanabiliyor. Hastanelerde solunum cihazları sınırlı sayıda olduğu için her hastaya solunum desteği verilmesi mümkün olmuyor. Umarız Elon Musk gibi birçok kişi bu konuda yeterli desteği sağlar ve Koronavirüs hastaları bu hastalığı daha rahat bir şekilde atlatabilir.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz