Büyük Ekranlı iPhone

Steve Jobs ilk iPhone’ların tanıtımında küçük ekran boyutundan övgüyle bahsetmiş olsa da günümüzde küçük ekrana sahip telefonlar çok rağbet görmüyor.Telefonlarımızdaki uygulamaların sayısının artması ve video izleme, oyun oynama gibi işlevlerin yoğunlukla kullanılması, büyük ekrana olan ihtiyacı artırıyor.Son yıllarda piyasaya sürülen iPhone modellerinde büyük ekranlar tercih eden Apple, gelecek yıl dev ekranlı bir iPhone ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca küçük ekran sevenlere de müjdeli haber gelebilir.

Büyük ekranlı telefon sevenleri memnun edecek bir iPhone gelebilir

iPhone XS Max ile 6.5 inç ekran boyutunda bir cihaz satışa sunan Apple, seneye daha dev bir ekranla karşımıza çıkabilir. İddialara göre büyük ekranlı severleri sevindirecek olan Apple, küçük ekranlı telefon kullanıcılarını da unutmayacak. En küçük ekranlı iPhone modelinin ekran boyutunu 5.8’den 5.4’e düşüreceği söylenen Apple’ın bu sayede herkese hitap eden 3 farklı boyutta iPhone piyasaya süreceği ifade ediliyor.6.5 inç ekranlı modelin yeni nesil versiyonunun geleceği belirtilirken en küçük ekranlı iPhone’un 5.4 inç ve büyük ekranlı modelin de 6.7 inç olacağı söyleniyor.

En düşük fiyatlı modelinde LCD ekran kullanımını sürdüren Cupertinolu şirketin 2020 itibarıyla tamamen OLED ekrana geçiş yapacağı ileri sürülüyor.OLED ekranın LCD’ye göre daha maliyetli olduğunu düşünürsek uygun fiyatlı iPhone’un eskisi kadar uygun olmayacağını söyleyebiliriz.

Neredeyse her hafta hakkında yeni bilgiler ortaya atılan yeni iPhone’la ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz