robot köpek

Köpeklerin sahiplerine ne kadar sadık olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ellerinden gelse sahiplerinin yanından bir dakika bile ayrılmayacak olan dostlarımız, eve geldiğimizde hemen bizi karşılıyor. Sony’nin geliştirdiği Aibo isimli robot köpek, yeni gelen güncelleme ile artık gerçek bir köpek gibi sahiplerini kapıda karşılamaya başladı.

Robot köpek Aibo’nun sizi karşılayabilmesi için önce ona dış kapının nerede olduğunu göstermeniz gerekiyor. Böylece Aibo siz eve geldiğinizde nereye gelmesi gerektiğini öğrenmiş oluyor. Eve gelen kişi “Im Home” komutunu söylediğinde  sevimli robot Aibo kapının önünde beliriyor. Eve gelme rutininizi yavaş yavaş öğrenen Aibo, zaman geçtikçe siz daha eve gelmeden önce kapının önünde sizi beklemeye koyuluyor.

Sony’nin Aibo robot köpeği ilk olarak 1999 yılında karşımıza çıkmıştı. Yıllar içerisinde Aibo için birçok geliştirme yapan Sony, her yeni jenerasyonda sevimli robota birçok yeni özellik ekledi. Günümüzde 5. nesili satışta olan robot, yeni güncellemelerle birlikte gerçek bir robot gibi davranış sergiliyor. Fonksiyonel olarak baktığımızda hayatımıza neredeyse hiçbir şey katmayan robot, sevimli görünüşü ve davranışlarıyla dikkat çekiyor. Sony’nin Aibo robotuna sahip olmak için tam tamına 2.900 doları gözden çıkarmanız gerektiğini belirtelim. Sürekli güncellenen robotun gelecekte daha fazla özelliğe sahip olması bekleniyor ancak gelecek güncellemelerin içeriği henüz bilinmiyor. Bu fiyata “gerçekçi” bir robot satın almaktansa gerçek bir köpek sahiplenip bakımını üstlenmek daha mantıklı bir hareket olabilir.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz