facebook eski paylaşımları silme

En eski sosyal ağlardan biri olan ve günümüzde yüz milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Facebook, eskisi kadar popüler bir konumda değil. Çoğumuzun Facebook’u kullanma sebebi alışkanlıklarımız, ve yönetmemiz gereken sayfalardan ibaret. Tabii bir de Facebook’la uygulamalara giriş yapmanın kolay olması hâlen Facebook’ta kalmamızı sağlıyor. Tarihinin yıllar öncesine dayanması nedeniyle Facebook kullanıcılarının çok eski paylaşımları bile platformda yer alıyor. Dolayısıyla günün birinde tüm geçmişinize bir sünger çekip Facebook’ta temiz bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda “Facebook üzerindeki eski paylaşımları silme işlemi nasıl yapılır?” sorusuna yanıt vereceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor; Facebook’ta tüm gönderileri topluca silmenizin bir yolu bulunmuyor. Bu nedenle geçmiş aktivitelerinizi tek tek seçerek silmeniz gerekiyor.

Facebook üzerinde eski paylaşımları silme

Facebook’taki eski paylaşımları silme işlemi iOS ve Android platformunda aynı şekilde gerçekleştiriliyor.

Uygulamaya girdiğinizde hamburger menüye (üst üste duran üç çizgi) giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında üst kısımdan profil sayfanıza girin. “Hikayeye ekleme yap” butonunun yanındaki üç noktaya dokunarak ayarlar menüsüne ulaşın. Buradan “hareketler dökümü” ve sonrasında “hareket yönetimi” menüsüne ulaşarak paylaşımlarınızın listesini görebilirsiniz. İstediğiniz paylaşıma dokunarak seçebililir ve seçtiğiniz paylaşımları silebilirsiniz. Ayrıca paylaşımlarınızı zaman tünelinizde görüntüleyebilir, paylaşımınızın gizlilik ayarlarını değiştirebilir ve paylaşımınızı silmek yerine zaman tünelinizde gizleyebilirsiniz.

Sildiğiniz paylaşımlar 30 gün boyunca hareketler dökümünün çöp kutusu sekmesinde bekletiliyor. Eğer silme kararınızdan vazgeçerseniz çöp kutusu sekmesine ulaşarak paylaşımı yeniden yayınlayabilirsiniz. 30 günlük sürecin ardından paylaşımın tamamen silinmiş olacağının altını çizelim.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz