astro slide

Akıllı telefonlar günümüzde bilgisayarlar kadar güçlü hale gelse de eski telefon tasarımlarının yeri bir başka. İlk iPhone ile birlikte tuşların yerini dokunmatik ekranın almasıyla fiziksel klavye de yerini sanal klavyeye bıraktı. Sanal klavye, kullanım kolaylığı ve özelleştirilebilirliğiyle kullanım kolaylığı sunuyor. Bazı kullanıcılar halen fiziksel klavyeyi kullanmayı sevdiklerini belirtse de klavyeli bir akıllı telefon bulmak şu sıralar pek kolay değil. Planet Computer tarafından geliştirilen Astro Slide, geçmişi bugünle bir araya getirerek klavyeli telefon sevenlere hitap ediyor

astro slide

6,53 inç boyutunda ekranın yer aldığı telefon, özel bir menteşe sayesinde istendiğinde klavyeli olarak kullanılabilir hale geliyor. Cihazın yan kısmından kaydırılarak açılan tam boyutlu Q klavye ile rahatlıkla yazı yazmak mümkün oluyor. Klavye ortaya çıktığı anda cihaz adeta mini bir bilgisayara dönüşüyor. Klavye yerine geri ittirildiğinde ise aramalara cevap verebiliyor, uygulamaları kullanabiliyor, kısacası bir akıllı telefonla yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Anime Tutkunlarına Özel Telefon : Oppo Evangelion

Astro Slide isimli cihazda Android 10 işletim sistemi bulunuyor ve çift işletim sistemi desteğiyle gelecekte cihazda Linux işletim sisteminin de kullanılacağı ifade ediliyor. 5G bağlantı desteği sunan MediaTek Dimensity 1000 işlemcinin kullanıldığı telefonun ana kamerası 48 megapiksel çözünürlüğünde. Astro Slide’da 6 GB RAM bulunurken 128 GB microSD kart desteğinin sunulduğunuda belirtelim.

BlackBerry’nin bıraktığı yerden devam etmeye niyetli olan Astro Slide’ı satın almak için 491 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Cihazın piyasaya sürüleceği tarih olarak 2021’in Mart ayı gösteriliyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz