fuchsia os

Teknoloji dünyasının sıkı takipçilerinden biriyseniz Fuchsia OS sizin için çok pek de yabancı olmasa gerek. Google’ın yeni işletim sistemi olarak lanse edilen ancak üstündeki sır perdesi bir türlü aralanmayan Fuchsia OS ile ilgili resmi ağızdan bazı bilgiler verildi. Konuyla ilgili olarak bu zamana kadar hiçbir açıklamada bulunmayan Google, yaptığı açıklamayla suyu iyice bulandırdı.

“Fuchsia OS deneysel bir çalışma”

Dünyaca ünlü teknoloji yayını The Verge’ün podcast yayınında konuşan, Google’ın Android ve Chrome departmanlarının başındaki isim Hiroshi Lockheimer, Fuchsia OS’in ne olduğunu açıkladı.Yeni bir işletim sistemiyle neler yapılabileceğini görmek üzere deneysel çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Lockheimer, Fuchsia OS’in bu deneysel çalışmaların kod adı olduğunu belirtiyor.İnsanların bu ismi duyduğunda yeni bir Android sürümü veya Chrome OS versiyonu olduğu düşüncesine kapıldıklarını ifade eden yetkili isim, maalesef Fuchsia OS’in böyle bir şey olmadığının altını çiziyor.Fuchsia OS ile işletim sistemi alanında sınırların zorlandığı ve bu deneysel çalışmadan öğrenilen bilgilerin mevcut işletim sistemlerine entegre edilmesinin mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Bu yeni işletim sistemi ile çılgın özelliklerin deneniyor olması sizi heyecanlandırmasın. Çünkü bu deneysel işletim sisteminin hiç gün yüzüne çıkmama ihtimali de bulunuyor. Olaya farklı bir bakış açısı kazandıran Lockheimer, kafaları iyice karıştırmaktan da geri durmuyor. “Herkes Fuchsia OS’in akıllı telefonlarla ilgili olduğunu düşünüyor. Peki ya bu işletim sistemi farklı cihazlar için kullanılırsa?” cümlesi, Fuchsia OS’in daha da gizemli bir havaya bürünmesine neden oluyor. Daha önce kullanıma sunulması için en az 5 yılın olduğu söylenen Fuchsia OS’i ne zaman bir cihazın içerisinde göreceğimiz henüz bilinmiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz