görüntülü görüşme

Telefonlarda her zaman ilk özellikleri sunmayı seven Google, yeni bir özellik ile geliyor. Pixel 3 model telefonlarını tanıttığı zaman gece modunu ilk defa piyasaya süren Google şimdi de görüntülü görüşme için gece modunu geliştirdi.

Teknoloji devi Google, kullanıcılarını düşünerek geliştirmeler yapmayı sürdürüyor. Resmi sitelerinden birçok müşterinin taleplerini dile getirdiği konuda uzun zamandır çalışmalarına devam eden şirket, sonunda istenileni yapıyor.

Google, görüntülü görüşme uygulamasını geliştirmeye devam ediyor

Akıllı telefonlarından fotoğraf çekenler özellikle gece fotoğraflarındaki karanlık görüntüden şikâyet ediyor. Birçok akıllı telefon üreticisi, bu duruma çözüm bulabilmek adına donanımsal ve yazılımsal olarak geliştirmeler yapıyor. Özellikle Google, düşük ışıkta sunduğu performansla rakiplerinin ötesine geçmeyi başarıyor. Ancak Google’ın durmaya hiç niyeti yok gibi görünüyor ve yeni geliştirmelerle karşımızda olmaya hazırlanıyor.

Google yetkilileri kendi bloglarında insanların düşük ışıkta görüntülü görüşemediğini belirtiyor. Işık kaynağının olmadığı ortamlarda gece görüntülü konuşmanın ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu bilen Google, bu soruna çözüm getirdiklerini ifade ediyor.

Google’ın görüntülü görüşme uygulaması Google Duo yeterince ilgi görmüyor. Ancak yine de Google bu uygulamasını geliştirmek için elinden geleni yapıyor. Özellikle gelişmekte olan ve aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ülkeler için geliştirilen bu yenilik, aslında diğer ülkelerde de kullanıcıların işine yarayacaya benziyor. Google Duo, teknoloji devinin mezarlığında yerini alan bir diğer uygulama mı olacak, yoksa ileride daha iyi yerlere gelecek mi, bunu zaman gösterecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz