GoPro Hero 8

Aksiyon kamerası piyasasının önde gelen isimlerinden biri olan GoPro, Hero serisine eklediği her yeni üyeyle birlikte daha iyi bir görüntü deneyimi sunmaya devam ediyor. Yeni yapılan sızıntıya göre GoPro, yeni bir aksiyon kamerası için kolları sıvamış durumda. GoPro Hero 8 olarak adlandırılacağı belirtilen cihazın özellikleri de bir hayli iddialı görünüyor.

Eğer iddialar doğruysa GoPro’nun yeni cıhazı tamamen yeni bir tasarımla ve yeni aksesuar seçenekleriyle geliyor. Yeni harici bir aksesuar haznesi sayesinde GoPro Hero 8 cihazına birçok farklı aksesuarın kolaylıkla takılabileceği belirtiliyor. LED ışık, mikrofon ve harici ekran gibi aksesuarların GoPro Hero 8’e rahatlıkla takılabileceği ifade ediliyor.

GoPro Hero 8 güçlü bir işlemciyle geliyor

Yeni GP2 işlemciden güç alacağı öne sürülen cihazın 4K çözünürlükte 120 FPS görüntüler kaydedebileceği söyleniyor. Cihazın ayrıca Full HD çözünürlüğünde 480 FPS görüntü kaydı yapabileceği de iddialar arasında yer alıyor. Cihazın lensinde ve genel olarak görüntü kalitesinde iyileştirmelere gidildiği belirtiliyor. Ancak henüz cihazın çektiği görüntüleri göremediğimiz için bu geliştirmelerin ne denli etkili olduğu bilinmezliğini koruyor.

GoPro Hero 8’in tanıtım tarihi olarak Eylül ayı işaret ediliyor. Eğer tanıtım tarihi doğruysa zaten birkaç hafta sonrasında cihazla ilgili tüm detayları öğrenmiş olacağız. Dolayısıyla şimdilik bu bilgileri yalnızca bir iddia olarak kabul etmekte fayda var. GoPro’nun yeni cihazı aksiyon kamerası alanında önemli bir adım olabilecek ve GoPro’nun kötü gidişatını durdurmaya yetecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz