GTA VI

Oyun dünyasının efsane serilerinden biri olan Grand Theft Auto’nun son oyununun üzerinden tam 6 sene geçti. Uzun yıl aralarla çıkmasına alıştığımız GTA’nın yeni oyununun ayak sesleri duyulmaya başladı.GTA VI ile ilgili gelen bilgiler, henüz oyunun tüm detaylarını açığa çıkarmasa da heyecanı körüklemeye yetiyor da artıyor bile.

GTA VI özlediğimiz mekanlarda geçebilir

Pastebin’e anonim bir kullanıcı tarafından gönderilen bilgiler, çok güvenilir olmasa da oyunla ilgili bazı detaylar içeriyor. Söylenenlere göre GTA VI dünyasında hem Liberty City hem de Vice City’de oynayabileceğiz. GTA dünyası için büyük önem taşıyan bu iki şehrin bu oyunda bulunma ihtimali bile heyecanı artırıyor. Zira yıllar öncesinde piyasaya sürülen GTA oyunlarında ziyaret ettiğimiz yerleri yüksek çözünürlüklü grafiklerle görme ihtimalimiz bulunuyor.

Liberty City’de başlayacağı belirtilen oyunda ilk başta küçük çaplı illegal işlere bulaşacağımız oyunda buradaki görevlerin tamamlanmasının ardından Vice City’de görevlerin açılacağı öne sürülüyor. Burada ise işleri büyüteceğimiz ve büyük çetelerin ortasında kendimizi bulacağımız iddia ediliyor.

Bu söylenenleri şimdilik iddia olarak kabul etmekte fayda var. Çünkü oyunun bu şekilde olacağıyla ilgili hiçbir resmi açıklamanın bulunmadığını hatırlatalım. GTA VI’nın çıkış tarihi henüz bilinmese de oyunun bu nesile değil de yeni nesil konsollara çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde belirtildiği üzere PlayStation 5’in piyasaya çıkmasına uzun bir süre var. Dolayısıyla GTA VI’yı ancak birkaç yıl sonra görebileceğimizi söyleyebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz