Yazıcı dendiğinde aklımıza hantal, devasa bir yer kaplayan ve anlamsız sesler çıkarmadan çalışmayan cihazlar geliyor. Çünkü teknoloji ne kadar gelişmiş olsa da yazıcılar halen istediğimiz kadar kullanışlı değil. PrinCube adı verilen taşınabilir yazıcı, yazıcıların alışık olduğumuz hantal tasarımını bir kenara atıyor ve gittiğimiz her yerde yazıcıya erişim sağlamamızı mümkün hale getiriyor.

taşınabilir yazıcı

Bu taşınabilir yazıcı ile dövme yapmak bile mümkün

PrinCube, isminden de anlaşılacağı üzere küçük bir küpten ibaret. Küçük boyutuna rağmen hem siyah-beyaz, hem de renkli baskı yapabilen yazıcı, avuç içerisine bile sığabiliyor. Akıllı telefona Wi-Fi ile bağlanan bu taşınabilir yazıcı, böylece kablosuz olarak gönderilen görselleri ve yazıları saniyeler içerisinde basabiliyor. PrinCube’un alışılageldik yazıcılara göre çok büyük bir artısı bulunuyor. Normalde yazıcılar yalnızca belirli kağıtlar üzerine baskı yapabilirken bu taşınabilir yazıcı birçok farklı nesne üzerinde kullanılabiliyor. PrinCube’un ahşap ve metal yüzeylerde, kumaşlarda ve aklınıza gelebilecek diğer her yüzeyde kullanılabildiği belirtiliyor. Hatta vücutta da kullanılabilen yazıcı sayesinde geçici dövmeler yapmak mümkün oluyor. Geliştiricinin belirttiğine göre 415 sayfa basma kapasitene sahip olan cihaz 6 saat kullanım süresi vadediyor. Ayrıca cihazın bekleme süresinin 1 yıl gibi epey etkileyici bir süre olduğunu belirtelim.

Sürenin bitmesine 20 gün gibi uzun bir süre kalmasına rağmen Indiegogo’da istediği desteğin fazlasını bulan PrinCube’un detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Eğer ürünü satın almak isterseniz projeye en az 99 dolarlık destek vermeniz gerekiyor. İlk parti cihazların kasım ayı içerisinde kullanıcılara ulaşacağı ifade ediliyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz