huawei

Çin’de birçok akıllı telefon üreticisi mevcut ve hepsi de birbirinden başarılı cihazlar piyasaya sürüyor. Ancak Huawei markasını diğerlerinden ayıran bir özellik var o da çok iddialı olması. Neredeyse her yıl yaptığı açıklamalarla diğer telefon üreticilerine meydan okuyan Huawei, bu iddialı açıklamalar serisine bir yeni üye daha ekledi. Yapılan açıklamaya göre Huawei, yakın zamanda akıllı telefon dünyasının tepesinde yer almaya hazırlanıyor.

Amerika’da türlü yasaklama girişimlerine maruz kalan Huawei, buna rağmen satışlarını katlayarak artırmaya devam ediyor. Huawei CEO’su Richard Yu‘nun belirttiğine göre inovatif ürünleriyle Samsung ve Apple, Huawei’nin en büyük rakipleri konumunda. Yu, bu iki teknoloji devinin yenilikçi ürünleriyle teknoloji dünyasına yön verdiğini kabul ediyor. Fakat onları geride bırakacaklarını da ifade etmekten geri durmuyor.

Huawei’ye göre Samsung’u geride bırakmak için fazla zamana gerek yok

Yu’nun belirttiğine göre Huawei’nin Samsung’u geçmesi için yalnızca bir yıl yeterli olabilir. 2020 yılı itibarıyla Huawei’nin zirvedeki yerini alacağını söyleyen Yu, bunun gerçekleşmesi için yeni piyasaya sürülecek olan cihazların büyük etkisinin olacağını dile getiriyor. Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu Mate X‘in yüksek fiyatıyla ilgili açıklama yapan Yu, zaman içerisinde Mate X’in fiyatının düşeceğini ve dolayısıyla katlanabilir telefonların daha ulaşılabilir seviyelere geleceğini belirtiyor.

Huawei’nin bu iddiası gerçekleşecek mi henüz bunu söylemek için çok erken. Ancak Huawei’nin bu gidişle diğer akıllı telefon firmalarını zora sokacağını ön görmek de çok zor değil. Akıllı telefon sektöründe rekabetin neler getireceğini bekleyip göreceğiz.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz