uçan taksi

Bir yerden diğerine gitmek için helikopter veya uçak kiralamak hiç de ucuz bir ulaşım çeşidi değil. Ancak yakın gelecekte ulaşım için havayolu kullanımının artacağı ve maliyetlerin de ucuzlayacağı öngörülüyor. Hyundai ve Uber işbirliğiyle geliştirilen uçan taksi ile uygun fiyatlı ve zamandan tasarruf sağlayan hava yolculukları gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.

Yapılan ortaklıkla birlikte Hyundai taksi olarak kullanılacak hava araçları geliştirecek. Uber’in buradaki rolü ise daha çok yazılım tarafında olacak. Taksi hizmeti konusunda müşteri hizmetleri, bağlanabilirlik ve yer hizmetleri gibi alanlarda Uber’in tecrübesinden faydalanılacağı belirtiliyor.

Uçan taksi hizmetinin dünyaya yayılması bekleniyor

Uber Elevate’in başındaki isim olan Eric Allison, yapılan işbirliğinin Uber adına çok önemli olduğunu ve şirket için bir ilk olma özelliğini taşıdığını ifade etti. Uber’in uçan taksi alanında ilk kez birliktelik içerisinde olduğunu ve Hyundai’nin uygun maliyetli, havayolu taksiciliğinin önünü açacak ve sektörde yeni bir dönemi başlatacak araçlar üreteceklerine inançlarının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Hyundai’nin hava taşımacılığı departmanının yöneticisi konumunda olan Jaiwon Shin de bu ortaklıkla ilgili olarak duydukları heyecanı dile getirdi. Geliştirdikleri hava aracının insanlara daha kaliteli bir ulaşım sunacağına inandıklarını belirten Shin, Uber Elevate ile yaptıkları ortaklıkla birlikte olabildiğince fazla kişiye uçan taksi hizmeti sunmak istediklerini ifade etti. Henüz çalışmalarına yeni başlanan uçan taksinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz