Heyecanla beklenen etkinliğine sayılı günler kalan Apple’ın kullanıcılara sunacağı yeni ürünler ve servisler detaylanmaya başladı. Yeni işletim sistemlerini ve iPhone başta olmak üzere yeni cihazlarını tanıtacak olan Apple, iCloud platformunda da yeniliğe gidiyor. iOS 7’den bu yana bulut hizmetiyle ilgili tasarımsal yenilikler yapmaya kaçınan Apple, yıllar sonrasında iCloud’u tamamen yeniliyor.

Apple markasının yapacağı yenilikler merak konusu olmuşken marka iCloud uygulaması için farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor. iCloud’un marifetleri sayesinde kullanıcılar pek çok verilerini yedekleyerek daha sonra kolaylıkla ulaşabiliyorlar. iCloud’un yeni versiyonunda kullanıcıları daha sade bir arayüz bekliyor.

iCloud sitesinin tasarımda mavinin yoğunluğu gözler önünde iken Apple yeni tasarımla bu renge veda ederek beyaz ağırlıklı bir tasarım kullanacağa benziyor. Çünkü beta arayüzünde beyaz tonları ağırlıkta görünüyor.

iCloud

Yenilenen iCloud Sitesi  Nasıl Görünecek?

Apple’ın bulut hizmetiyle ilgili resmi ağızlardan herhangi bir bilgi verilmiş değil. Fakat yapılan çalışmalardan anlaşıldığı üzere yeni dönemde bulut uygulamasında daha sade bir tasarım olacak. Daha sade bir arayüze sahip olacak platformun ikonlarının da daha farklı olacağı anlaşılıyor. Küçültülmüş olan ikonların göze daha hoş geldiğini söylemek gerek.

Kullanıcıların yeni iCloud’a a ne zaman ulaşacağı henüz belli değil. Ancak öte yandan iCloud uygulaması Apple şirketinin yeni ürün ve yazılımları ile birlikte piyasaya sürüleceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Bunun için Eylül ayındaki etkinliği beklemekte fayda var.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz