gopro

DJI ismi drone’larla özdeşleşmiş durumda. Dünyanın önde gelen drone üretici şirketlerinden biri olan DJI, bu zamana kadar birçok başarılı cihazla karşımıza çıktı. Bir diğer yandan GoPro ise aksiyon kameraları alanında liderliği elinden bırakmamakta ısrarcı. Geçtiğimiz dönemlerde GoPro’nun kendi drone’unu piyasaya sürerek DJI’a rakip olduğuna şahit olmuştuk. Görünüşe bakılırsa şimdi de bunun tam tersi olacak. İddialar eğer doğruysa DJI kendi aksiyon kamerasını yapmak için kolları sıvamış durumda.

GoPro ve DJI rekabeti kızışabilir

DJI onaylı drone pilotu ve film yapımcısı OsitaLV isimli Twitter kullanıcısının belirttiğine göre DJI şu sıralar aksiyon kamerası geliştiriyor. DJI’ın aksiyon kamerasının ne gibi özellikler sunacağı konusu ise şimdilik belirsizliğini koruyor. DJI Osmo Pocket ile kamera dünyasında kendine yer edinmeyi başanan DJI, şimdi de tam anlamıyla bir aksiyon kamerasıyla karşımızda olacağa benziyor. Gelecek cihazın Osmo Pocket’ın yerini mi alacağı yoksa GoPro Hero serisinin karşısında mı boy göstereceği konusu belirsizliğini koruyor.

Şimdilik atılan bir tweet’teki iddiadan öteye gidemeyen yeni DJI cihazının hangi tarihte resmiyete kavuşacağını zaman gösterecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz