akıllı telefon

Akıllı telefonlar her yıl daha da gelişiyor ve yetenekli hale geliyor. Öte yandan son zamanlarda katlanabilir telefonların da kendini göstermeye başlamasıyla birlikte akıllı telefon fiyatları gittikçe yükseliyor. Fiyatlar yükseldikçe kullanıcıların yeni telefon alması da güç hale geliyor. Dünyanın en büyük operatörlerinden biri olan Verizon’un açıkladığı veriler, akıllı telefon üreticilerinin zor bir dönem bekliyor.

Yüksek akıllı telefon fiyatları satışları da vurdu

Verizon’un belirttiğine göre geçtiğimiz çeyrekte kullanıcıların yeni telefon alma sıklığı çok ciddi bir şekilde düştü. Bu düşüşün en büyük nedeni tabii ki telefonlarda yeterli geliştirmelerin yapılmaması. Daha iyi işlemciler, daha iyi ekranlar ve daha iyi kameralar kullanılıyor olsa da akıllı telefon dünyasında devrimsel yenilikler göremiyoruz. Her yıl piyasaya sürülen telefonlar arasındaki fark çok az olduğu için kullanıcılar yeni cihaza para vermeyi mantıklı bulmuyor.

Ünlü operatörün finansal bölümünden sorumlu isimlerden biri olan Matt Ellis’in söylediğine bakılırsa telefon yenileme sıklığındaki düşüş trendi önümüzdeki dönemde de sürecek. Telefonların teknolojik anlamda doyuma ulaşması ve alt segmentlerdeki telefonların bile gayet başarılı özelliklere kavuşması, sürekli telefon yenilemeyi anlamsız kılıyor. Telefon teknolojilerinde önemli yenilikler yapılmadığı müddetçe firmaların yüksek satış rakamlarına ulaşması zor olacak gibi görünüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz