Instagram her ne kadar en popüler sosyal ağlardan biri olsa da zaman zaman sosyal medyaya bir ara vermek ve başka şeylere zaman ayırmak isteyebiliyoruz. Daha önce sizlere sunduğumuz rehberde “Instagram hesabı nasıl silinir?” sorusunun cevabını vermiştik. Bu yazımızda ise hesabını tamamen kapatmak istemeyen ve yalnızca belirli bir süreliğine hesabını kapatmak isteyenler için “Instagram nasıl dondurulur?” sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram hesap dondurma nedir? Hesap kapatmak ve dondurmak arasındaki farklar nelerdir?

Instagram hesabınızı dondurduğunuzda hesabınız yine size ait olarak kalır fotoğraflarınız silinmek yerine gizlenir. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğinizde fotoğraflarınız görünür hale gelir. Dondurduğunuz bir hesabı tekrar aktif ettiğinizde fotoğrafların tekrar görünür hale gelmesi için bazen birkaç gün geçmesi gerektiğini belirtelim.

Hesabınızı sildiğinizde ise tüm fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız; kısacası tüm hareketlerini tamamıyla siliniyor. Bu işlem geri döndürülemiyor. Dolayısıyla hesabı tamamen kapatma kararı vermeden önce iyi düşünmek gerekiyor.

Instagram Hesap dondurma nasıl yapılır? Adım adım Instagram dondurma işlemi

instagram hesap dondurma1- İnternet tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yapın

Tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yaptıktan sonra profilinize gidin ve profili düzenleye tıklayın.

 

instagram dondurma

2- Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini seçin

Sayfanın en alt kısmında sağ tarafta “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısını görebilirsiniz. Bu yazıya tıklayarak hesabınızı donduracağınız sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

3- Bilgileri doldurun ve hesabınızı geçici süreliğine dondurun

Burada “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu için hazır cevaplardan birini seçmeniz gerekiyor. Son olarak güvenlik için hesap şifrenizi girmeniz ve “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklamanız yeterli oluyor. Bu aşamadan sonra hesabınız dondurulmuş oluyor.

Hesabı dondurup açma işlemi 7 günde 1 kez gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla hesabınızı devamlı olarak dondurup açmanız mümkün değil. Ayrıca dondurulan hesabı yeniden aktif hale getirebilmeniz için en az 3 saat beklemeniz gerektiğini de belirtelim.

Dondurulan hesabı tekrar aktif hale getirmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yapana kadar hesabınız tamamen gizli kalıyor ve fotoğraflarınıza kimse erişemiyor.

Instagram hesap dondurma linki nedir?

Instagram hesabınızı dondurabilmeniz için Instagram hesap dondurma linki üzerinden forma direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz