instagram hesap silme

Dünyanın en popüler sosyal ağı konumunda olan Instagram’da vakit geçirmek oldukça keyifli. Fakat bazen sosyal ağları tamamen bırakma kararı alabiliyor veya var olan hesabımızı silerek başka bir hesap oluşturmak isteyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda Instagram hesabımızı nasıl sileceğimizi yazımızda anlatacağız. Yazımızda yer alan çok basit iki adım sayesinde Instagram hesap silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme işlemi birkaç adımda tamamlanabiliyor

instagram silme

Öncelikle Instagram hesap kapatma işleminin uygulama üzerinden gerçekleştirilmediğini belirtelim. Hesabınızı silmek için buradan Instagram’ın sitesine gitmelisiniz. Bu bağlantıya mobil cihazınızdan ve bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra kapatmak istediğiniz hesabın bilgilerini girmeniz gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra hesabı neden kapatmak istediğinize dair soruya hazır cevaplardan birini seçerek yanıt vermelisiniz.

instagram hesap kapatma

Hesap kapatma adımında Instagram, hesabınızı silmemeniz için size bazı bilgiler sunuyor. “Başka bir şey” seçeneğini seçtiğinizde ise hiçbir bilgi verilmiyor. Eğer hesabınızı kapatmak konusunda kararsızsanız gerçek kapatma nedeninizi belirtirseniz Instagram size gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

Kapatma nedeni seçildikten sonra Instagram son onay olarak şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girip “Hesabımı kalıcı olarak sil” tuşuna bastığınızda hesabınız tamamen silinecektir. Yaptığınız yorumlar, beğenileriniz, fotoğraflarınız ve diğer tüm bilgiler kalıcı olarak silinmektedir. Gelecekte yeni bir Instagram hesabı açmak istediğinizde bu ismi tekrar kullanamayacağınızı bilmelisiniz. Dolayısıyla bir hesabı kapatmadan önce iyice düşünmenizde ve nelerden feragat ettiğinizi dikkat etmenizde fayda var.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz