instagram hikaye

Teknoloji hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelmiş bulunmakta. Cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar her konuda işimizi fazlasıyla kolaylaştırıyor. Sosyal medya artık hepimizin elinin altında ve en çok kullanılan uygulamalardan biri de Instagram. Instagram yaklaşık 2 yıl önce yeni bir uygulama getirmiş ve her ne kadar özgün olmasa da bize hikaye paylaşma özelliği sunmuştu. Milyonlarca insan her gün yeni hikayeler paylaşıyor ve bu hikayeleri kimlerin görüntülediğini kontrol ediyor. Aklımızda birçok soru var ama en çok merak ettiğimiz konulardan biri ise hikâyelerimizi görüntüleyenlerin sırasının neye göre belli olduğu. Eğer bu sıralamanın gelişi güzel bir şekilde yapıldığını düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz.

Instagram Hikaye Görüntülenmeleri Nasıl Kontrol Edilir?

Neredeyse hepimiz her gün Instagram’da vakit geçiriyor, hayatımızdan bazı kesitleri de profilimizde veya hikayemizde paylaşıyoruz. Bu artık hepimiz için sıradan bir aktivite haline geldi. Peki, hikayenizi kimler görüntülüyor? Eğer profiliniz gizli değilse takipçileriniz ve diğer kullanıcılar hikayenizi görüntüleyebilirler. Eğer profiliniz gizli ise paylaştığınız hikayeyi sadece takipçileriniz görüntüleyebilir.

Hikayenizi görüntüleyenlerin sayısı, paylaştığınız hikayenin sol alt köşesinde görünmektedir. Sayının üzerine dokunarak hangi profiller tarafından görüntülendiğini öğrenebilirsiniz. Ancak kişileri görüntülemeniz sadece 24 saat boyunca mümkündür. 24 saat sonunda paylaştığınız hikayeyi görüntüleyenler kaybolacak ama görüntüleme sayısı sabit kalacaktır. Bunu arşiv özelliğinden görebilirsiniz.

Görüntüleme Sıralaması Neye Göre, Nasıl Değişiyor?

Instagram hikaye görüntülemeleri belirli bir sıralamadan oluşur. Henüz bu konuda kesin bir bilgi verilmemiştir. Ancak ihtimali yüksek bazı tahminler vardır. Hikayenizi görüntüleyenler listesinin en başında en çok etkileşim kurduğunuz profiller yer alır. En çok mesajlaştığınız, birbirinize beğeni ve yorumda bulunduğunuz, birbirinizi en çok etiketlediğiniz kişiler listenin başında yer almaktadır. Ya da herhangi bir etkileşimde bulunmasa da profilinize girip fotoğraflarınıza, paylaşımlarınıza bakan kişiler de bu listenin başında yer alabilir.

Hikâyenizin Görüntülendiği Saat Sıralaması Önemli Mi?

Hikâyenizi görüntüleyenlerin sıralamasının görüntüleme zamanı ile ilgisi olmadığı bilinmektedir. Yani hikayenize ilk bakan kişi ilk sırada yer alır diye bir şey yoktur. Kısacası  en çok etkileşimde olduğunuz kişiler hikaye görüntüleme sıralamasında üst sıralarda yer alır.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz