Instagram

Instagram tamamen mobil kullanım odaklı tasarlanmış olsa da bazen bilgisayarımızdan Instagram’a fotoğraf yüklemek gerekebiliyor. Bunun için fotoğrafları önce telefonumuza göndermek ve ordan paylaşımda bulunmak gerekiyor. Bir de fotoğraflarınızı bilgisayarınızda saklama alışkanlığına sahipseniz bu durum epey uğraştırıcı ve can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu yazımızda PC ve Mac cihazlardan Instagram’a kolayce fotoğraf yüklemenizi sağlayacak 2 yöntemi açıklayacağız.

 

İlk Yöntem: Bluestack ile Instagram Platformuna Fotoğraf Yükleme

bluestacks ile instagram'a fotoğraf yüklemek

  • Bluestack’i indirin

Android kullanıcılarının birçoğunun yakından bildiği uygulama Bluestack, android cihaz deneyimini bilgisayarımıza taşıyor. Bu da Instagram’a fotoğraf yüklemek konusunda bize yardımcı oluyor.

Öncelikle buradan PC veya Mac cihazınız için Bluestack’ı indirerek işe koyulalım.

  • Google hesabınıza giriş yapın ve Instagram’ı yükleyin

Bluestack’in arayüzü klasik bir Android. Dolayısıyla menülerde kaybolmanız veya ne yapacağınızı bilememeniz gibi bir durum söz konusu değil. Google Play’e giderek Google hesabınıza giriş yapabilir ve arama kısmından veya en çok indirilenlerden Instagram’ı bularak Bluestack’e indirebilirsiniz.

  • Instagram’a giriş yapın ve fotoğrafları yüklemeye başlayın

Instagram’ın indirdikten sonra uygulamaya giriş yapın ve galeriden fotoğraf yükleme seçeneğini seçin. Sonrasında bilgisayardan yükleme seçeneğini kullanarak bilgisayarınızda bulunan ve Instagram’a yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. İsterseniz filtre uygulayabilir ve fotoğraflarınıza açıklamalar girebilirsiniz. İşte bu kadar. Seçtiğiniz fotoğraflar artık profilinizde görülebilir.

İkinci Yöntem: Vivaldi

vivaldi'den instagram'a fotoğraf yüklemek

Instagram’ı Bluestack ile bilgisayardan kullanmak epey kolay. Ancak her şeyin bir alternatifinin olması iyidir, değil mi? Vivaldi yöntemi de alışıldığında epey kolay ve bağımlılık yaratacak bir yöntem.

İlk olarak Vivaldi’nin ne olduğunu anlatmakla başlayalım. Vivaldi aslında Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi bir internet tarayıcı. İsmi fazla duyulmayan bu tarayıcının birçok farklı yeteneği mevcut. Kişiselleştirilebilir olmasıyla dikkat çeken tarayıcının yeteneklerinden biri de Instagram’a fotoğraf yüklemek.

  • Vivaldi’yi yükleyin

Vivaldi’yi buradan indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kısa bir kurulum aşamasından sonra kullanılabilir hale gelen Vivaldi’de şimdi Instagram’a fotoğraf yüklemeye başlayabiliriz.

  • Panel oluşturun

www.instagram.com adresine gittikten sonra tarayıcının sol kısmında bulunan artı işaretine tıklayın. Tarayıcı gerekli işlemleri tamamladıktan sonra tekrar artı işaretine tıklayın. Ekranın sol kısmında bir pencere açılacak ve bu pencerede Instagram’ın mobil versiyonunu sizleri karşılayacak. Pencere boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabileceğinizi unutmayın.

  • Fotoğrafları seçin ve yayınlayın

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafları bilgisayarınızdan seçin. Filtre ve diğer ayarları da tamamladıktan sonra fotoğraflarınızı yayınlayabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz