Instagram TikTok Özelliği

Instagram diğer platformlardan özellik kopyalayarak büyümeye devam ediyor. Daha önce Snapchat’ten hikayeleri kopyalayan ve yakın zamanda TikTok’un videolarına benzer nitelikte olan Reels’i kullanıma sunan Instagram, şimdi de hikayelerinde TikTok formülünü uygulamaya hazırlanıyor. Yakın zamanda bir TikTok özelliği daha Instagram platformunda karşımıza çıkabilir.

TikTok kullanıcılarının bildiği üzere yukarı ve aşağı kaydırma hareketiyle videolar arasında gezinmek mümkün oluyor. Instagram’da ise hikayeler arasında gezinebilmek için sağa ve sola kaydırma yapmak gerekiyor. Instagram, TikTok platformunda olduğu gibi dikey olarak gezinme özelliği üzerinde çalışıyor. Alessandro Paluzzi isimli bir geliştiricinin farkettiği özellik şimdilik test aşamasında ve henüz kullanılamıyor. Uygulamanın kodlarında rastlanan bu özellikle birlikte hikayeleri dikey olarak gezebilmek mümkün oluyor.

İlginizi Çekebilir:  TikTok Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?

Uygulama geliştiricileri zaman içerisinde bazı yeni özellikler geliştiriyor ve test ediyor. Test edilen özelliklerin bazıları kullanıcılara açılırken bazıları ise sessiz sedasız kaybolup gidiyor. Bu özellik tüm kullanıcılarla buluşacak mı yoksa gün yüzü göremeyecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

TikTok son yıllarda büyük bir yükseliş yaşadı ve Instagram’dan daha büyük bir hale geldi. Kaçan konumundayken birden kendini kovalayan olarak bulan Instagram’ın bu rekabette kozlarını çok iyi oynaması gerekiyor. TikTok kullanıcılarının Instagram’a kolayca adapte olması ve uygulamalar arasında dolaşırken kendini rahat hissetmesi için Instagram’ın TikTok’a benzemeye başlaması anlaşılır bir durum. Haberimize konu olan özellik ile TikTok kullanıcıları Instagram’a alışır mı bilinmez ancak Instagram platformunun ileride daha fazla TikTok özelliği kopyalayacağını öngörmek mümkün.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz