instagram

Dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram sosyal medya ağ platformu sürekli yenilikler yaparak bu yenilikleri güncelleme olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Çoktan seçmeli test özelliğini ekleyerek kullanıcıların yoğun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Peki Instagram’da test nasıl yapılır? Takipçilerinizin cevaplamasını istediğiniz tüm konularda testler oluşturabilirsiniz. Test etiketini kullanarak hesabınızın hikayelerim bölümünde takipçilerinizle etkileşim içerisinde olabilirsiniz.

Instagram Test Özelliği

Öncelikle aktif kullandığınız bir hesabınızın bulunması gerekir. Hesabınız yoksa mail adresinizi kullanarak kendinize bir hesap açabilirsiniz. Test yapma özelliği sadece hikayeler bölümünde çalışmaktadır. Hikayeler bölümünde paylaştığınız resimlerin bulunduğu ekranı yukarıya doğru kaydırdığınızda, dört seçenekli (A – B – C – D) test seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Burada soruları belirleyerek testi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Instagram Hesabında Nasıl Test Oluşturulur?

Instagram hesabınız hikayeler bölümündeki etiketler içerisinde test ikonu yer almaktadır. Test ikonunu seçtiğinizde soru kutucuğu karşınıza gelecek ve ilk sorunuzu ve cevap şıklarını oluşturarak ilerleyebilir ve soru sayınızı artırabilirsiniz. Tüm sorularınız için en az iki cevap şıkkı bulunmalıdır. Test ekranının altında gösterilen zar ikonlarını seçerek uygulama tarafından belirlenmiş bazı soruları seçerek testinize ekleyebilirsiniz. Takipçilerinizin cevaplandırması için hazırladığınız sorular tamamlandığında hikaye paylaşır gibi testi paylaşabilir ve herkesin görerek cevaplamasını sağlayabilirsiniz.

Test Yapmanın Amacı Nedir?

Instagram hesabı kullanıcıları çeşitli paylaşımlar yaparak takipçi sayılarını artırmayı hedeflemektedir. Özellikle pazarlama amacıyla sosyal medya hesabı kullanan kişiler hesaplarının erişim trafiklerini yoğunlaştırarak paylaşımlarının daha fazla kişiye ulaşmasını isterler. Instagram test özelliğini kullanarak, takipçilerin ilgisini çekecek sorular sorarak, kişilerin bu soruları cevaplandırma için sizin hesabınızda uzun süre kalması sağlanabilir.

Hesabınızın uzun süre ziyaret edilmesi, hesabınızı ve sizi popüler yapacaktır. Popülerliğiniz arttıkça sosyal medyadaki etkinliğiniz artacak, sektörünüzde tanınacak, hedef kitlenizi daha rahat etkileyebileceksiniz. Ürün ya da hizmet pazarlama işleri için Instagram hesabı kullanın kuruluşların satış oranları artmaya başlayacaktır. Instagram hesabınız üzerinden farklı konularda anketler yaparak, yeni bir sosyal platform oluşturabilirsiniz.

Instagram soru-cevap özelliğini bir anket çalışması olarak görebilir ya da bir ürün hakkında yeni bir kamuoyu oluşturmaya çalışabilirsiniz. Test sorularını kendiniz hazırlayacağınız için bu soru türleri hedef kitlenize ulaştırma çalıştığınız hizmetlerin ve ürünlerin tanınırlık seviyelerini ölçmek için olabilmektedir. Daha çok sorular ilgi çekici olmalı ve birbirini takip edecek şekilde hazırlanmalıdır. Bir öncesi soru ve cevapları insanları sonraki soruya yönlendirmelidir.

Ayrıca yapılan test sonucunun insanlara bir şeyler vermesi, birçok konuda yeni bilgilere kavuşmalarını sağlayan türden olması gerekir. Soruların özel olarak hazırlanması ve herkes tarafından cevaplandırılabilecek türden olmaları, başka kişilerinde Instagram hesabınıza yönlendirilmesini sağlayacaktır. Instagram test özelliğini ekleyerek kullanıcıların Instagram’da daha uzun süre geçirmelerini sağlamak, insanların ilgi alanlarını öğrenmek ve ilgi alanlarına göre reklam yayınları yapmayı amaçlamıştır.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz